PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611951}
8,2 508
ocen
8,2 10 1 508
Homeworld
powrót do forum gry Homeworld

Wciąż pamiętam czasy sprzed premiery Homeworlda, kiedy gra była już dość głośno zapowiadana. Pamiętam tamten sceptycyzm - ludzie z prasy irytowali się, że autorzy wciąż pokazują im screenshoty z filmików, zamiast z samej gry :). Ja sam też nie dowierzałem, że te trójwymiarowe widoki pochodzą prosto z gameplaya. Kiedy więc wszyscy zobaczyli to na własne oczy i uwierzyli, chyba nie było nikogo takiego, komu by dechu w piersiach nie zaparło.

Homeworld, jak żadna inna gra, miał w pełni trójwymiarowe środowisko i wręcz przytłaczające wrażenie "pustki". Była to nie tylko kosmiczna strategia pełną gębą, nie tylko kompletny opad szczęk pod kątem wizualnym (grafikę w tej grze nawet dziś można uznać za piękną), nie tylko ogromne pokłady grywalności, nie tylko wspaniała i klimatyczna ścieżka muzyczna... ale też... no, właśnie - epicka par excellence historia, wręcz kosmiczna epopeja. Historia o rasie poszukującej domu chyba każdego chwyciła za serce. Homeworld to również jedna z wciąż dość niewielu gier, która naprawdę potrafiła skłonić gracza do ronienia łez.

Homeworld forever!

Der_SpeeDer

Bardzo zgrabnie ująłeś zalety tej gry. Od siebie mogę dodać, że urzekł mnie nastrój mistycyzmu, który towarzyszył każdej misji; składowa eterycznej muzyki Paula Ruskay'a, beznamiętnego (czy aby na pewno?) voice actingu, stylowych przerywników filmowych, chłodnej kolorystyki i przede wszystkim uczucia ciągłej niepewności podczas eksploracji nieznanego.

Wyznam Wam coś: Homeworld to pierwsza i zarazem ostatnia gra, przy której miałem łzy w oczach. Myślę, że każdy, kto pamięta tę grę domyśli się, w którym to było momencie.

ocenił(a) grę na 10
novar

Już dostałem gęsiej skórki jak tylko przypomniała mi się muzyka z menu głównego. No i głosy. Świetnie podłożone klimatyczne głosy. Nie wiem czemu w drugiej części tak z tym sprawę pokpili. Zębozgrzytu można się nabawić. Ogólnie rzecz biorąc oprawa audio była bez zarzutu. Pamiętacie odgłos wystrzału z ciężkich dział krążownika?

Nie tylko Ty tak miałeś. U mnie objawiło się to podobnie. Najpierw kopara na dół i łzy w oczach, a później wiązanka "o rzesz ty taki, siaki i owaki".

Der_SpeeDer

Zgadzam się z Tobą.
Do tej pory lubię włączyć sobie ja i przejść kilka misji.

ocenił(a) grę na 10
Der_SpeeDer

Szkoda, że druga część gry nie miała już tej "duszy" i klimatu, co jedynka.

ocenił(a) grę na 10
Snajpero1984

Co do 'duszy' się zgodzę, ale klimat w dwójce był wcale nie gorszy niż w jedynce.

ocenił(a) grę na 10
Snajpero1984

Ma dusze i klimat, nie wiem czy nawet nie lepszą od jedynki.

ocenił(a) grę na 10
Floyt

Kwestia gustu

Der_SpeeDer

Bardzo dobra gra.

ocenił(a) grę na 10
Der_SpeeDer

Zgadzam się. Jedna z najlepszych gier w historii.

ocenił(a) grę na 10
Der_SpeeDer

Masz rację Mistrzu ! Jedna z najlepszych gier w historii...i ta muzyka;
Homeworld na zawsze w mojej pamięci !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones