PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231725}
7,1 194 762
oceny
7,1 10 1 194762
7,5 35
ocen krytyków
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
powrót do forum filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami

to pod jego wpływam przez miesiąc nie tknąłem alkoholu(mimo,że ogólnie piję niewiele)Takie jakieś obrzydzenie do alkoholu mnie wzięło po tym filmie a film ogólnie przygnębiający ale właśnie taki ma być bo to nie komedia.Z polskich filmów o problemach alkoholowych polecam jeszcze "Żółty szalik" a także mniej znany ale dobry film "Tylko strach"

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

Ja miałem zupełnie odwrotnie. Oglądałem ten film kilka razy i za każdym razem upijałem się jednocześnie - już wtedy byłem alkoholikiem i o tym wiedziałem ale nie zdecydowałem się na leczenie. Minęło 6 lat. Moja choroba się pogłębiła. Ostatnio nie piłem przez 3 miesiące ale wróciłem do picia. Jedyną metodą pokonania choroby jest dożywotnia abstynencja.
Zółty szalik także świetny. Oba filmy niesamowicie autentyczne.
Dobrym filmem o chorobie alkoholowej jest też Pętla z 57 roku.

ocenił(a) film na 9
Assurbanipall

Abstynencja to pierwszy, obligatoryjny i najmniej ważny z wszystkich warunek aby zatrzymać chorobę. W październiku 2013r. minęło 9 lat jak nie piję. I wciąż jestem zachwycony tym stanem :-)

ocenił(a) film na 9
mojomr_

A jakie warunki poza abstynencją masz na myśli?

ocenił(a) film na 9
Assurbanipall

Długo by mówić. Książkę na ten temat napisałem :-) I wydałem, zresztą :-)
Trzeźwienie to zmiana. Tak naprawdę wszystkiego: nawyków, zwyczajów, myślenia, towarzystwa... Jasne, ze nie od razu, i nie od razu wszystkiego :-) Ja w 2004r schowałem swoją pychę i dumę w buty, i zaufałem terapeutom. I bardzo dobrze na tym wyszedłem. Sama abstynencja to po prostu nie przyjmowanie alkoholu (ok, bardzo ważna rzecz) ale gdzie reszta?
Pogody ducha i trzymam kciuki :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones