PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815911}

Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski
8,0 11 120
ocen
8,0 10 1 11120
7,9 16
ocen krytyków
Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego
powrót do forum filmu Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego

perłka

ocenił(a) film na 9

Świetnie skonstruowany film i ekstremalnie emocjonalna historia,
a do tego rewelacyjne sfilmowane rzeźby Szukalskiego.
Mnóstwo anegdotycznych historii, jak choćby ta o projekcie rzeźby Hitlera jako baletnicy ;-)
W tle historia, emigracja, nacjonalizm...
Genialny film o geniuszu.
Trzeba to zobaczyć!

ocenił(a) film na 9
Chris_Sharma

Tak. Świetny dokument.

Chris_Sharma

przez pomyłkę wyskoczył mi na nietflxie trailer ale tak mnie zahipnotyzował, że musiałam włączyć od razu...rewelka!

ocenił(a) film na 5
Chris_Sharma

niestety netflix wrzuca tam klamstwa o rzekomym antysemityzmie Polakow w IIRP i jako przyklady takiego antysemityzmu podaje ataki zydow na Polakow!

MakoR

Kłamstwem jest twierdzić, że nie było antysemityzmu w czasach II RP, zresztą w PRL-u antysemityzm był nie mniejszy i teraz nie jest dużo lepiej. Ponadto antysemityzm Rzeczypospolitej nie jest tutaj istotą tego filmu.

ocenił(a) film na 5
majoballs

Chyba ci sie myli antybolszewizm z antysemityzmem. To tylko wina zydow ze stanowili wiekszosc kierownictwa w ub/nkvd/bolszewiakch ale Polacy zabijali ich za bolszewizm a nie bycie zydami. Doedukuj sie dziecko..

MakoR

Twoja wypowiedź jest pozbawiona sensu, za to jest nasycona agresją, dlatego podziękuję i odpuszczę sobie brnięcie w dyskusję z trollem. Żegnam.

ocenił(a) film na 5
majoballs

https://t.co/Yn402Y2j2L nawet CIA potwierdza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones