PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640446}
6,1 43 004
oceny
6,1 10 1 43004
5,6 25
ocen krytyków
W imię...
powrót do forum filmu W imię...

Jak to tak

ocenił(a) film na 8

Kurna, naprawdę nie rozumiem niektórych komentarzy, że film szkaluje księży, że pedofilia, LGBT;
pieprzone uogólnianie, a większość to ocena "jestem hetero film słaby". Film jest o konkretnym
CZŁOWIEKU, który jest TAKŻE księdzem. Chłopaki pod wiejskim marketem mądrzejsze od was,
zauważając, że ksiądz to przecież chłop i jak to tak, w celibacie - i właśnie ta kwestia jest poruszana.
Film jest o mężczyźnie, nie o świętym! Naprawdę nie widzę, w którym momencie miałby obrażać
księży. Jak jest film o hydrauliku-gwałcicielu, to obraża hydraulików?
W dodatku świetna rola Chyry, muzyka i zdjęcia. Rozumiem zarzuty, że dla niektórych może być zbyt
wolny (mi akurat takie tempo nie przeszkadza), przedłużający się, nudny, czasem niezrozumiały, ale
innych zarzutów ni cholera nie rozumiem.

gitezmajonez

Zgadzam się film nie potępia księży. Film jest o człowieku. Jak dla mnie powinno być więcej takich filmów.

ocenił(a) film na 6
gitezmajonez

Gdyby miał to być film o hydrauliku-gwałcicielu, to byłby zapewne o nim, ale jest to film o księdzu i w tej sytuacji nie pozostaje to bez znaczenia. Zresztą, końcówka filmu już przed samymi napisami, idealnie wręcz podsumowuje całokształt i rzuca konkretne światło na kwestię homoseksualizmu w tym wypadku w szeregach księży, a nie hydraulików, stolarzy czy listonoszy. Solidny film, ale na kolana mnie nie rzucił.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
gitezmajonez

również się zgadzam, poza tym Ci oburzeni mogliby też zwrócić uwagę na inne drobne sceny, które bardzo konkretnie i dobitnie ujmują nasze realia, jak zachowanie wobec dziecka z atakiem padaczki, reakcje na tego umysłowo chorego brata głównego bohatera czy skandaliczne zachowanie nastolatków na takich wsiach (nie chodzi mi o tych z ośrodka, którymi się opiekował ksiądz, ale tych, co wyzywali Ewę przed sklepem

gitezmajonez

Nie dziw się reakcjom. Ten naród przez wieki tak był tresowany - że sutanna kryje świętego-nietykalnego (a nie zwyczajnego grzesznika, tylko po seminarium) i na widok sutanny ludziom z miejsca miały wiotczeć stawy kolanowe. Tak od razu to się nie zmieni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones