PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015974}
7,2 3 722
oceny
7,2 10 1 3722
6,9 19
ocen krytyków
Strzępy
powrót do forum filmu Strzępy

Na festiwalu filmowym "Kino na Granicy" pani Beata Dzianowicz zachowała się niczym ostatni burak. Na koniec bardzo ciekawego spotkania zaczęła szydzić i kpić z Telewizji Polskiej, która współfinansowała produkcję. Jak widać pani reżyser jest człowiekiem bez honoru, albo nie powinna przyjmować pieniędzy z jakiejkolwiek instytucji, której nie lubi, albo powinna podziękować i skupić się na swojej pracy. Tak to jest z pseudo inteligencją, jako artysta pani Dzianowicz ma sporo do powiedzenia, ale jako człowiek to zero. Bez godności, bez honoru... Więc czy warto w przyszłości skupiać się na jej filmami...?

Prochowski3

Jeśli robi dobre filmy, niech robi dalej, skoro są tacy, co na jej produkcję wyłożą, jednocześnie narażając się na bycie lżonym. A co ona osobiście myśli, w ogóle mnie nie interesuje. Jeśli jednak producenci przestaną dawać na nowe, wówczas może i ją to zainteresuje, ale wtedy może być już za późno. Dla niej...

Prochowski3

Szczujnia TP nie miała prawa zaistnieć. Pieniądze, którymi zawiaduje w większości są sprzeniewierzane. Prawdziwa TVP miała za zadanie dysponować naszymi pieniędzmi i decydować o współfinansowaniu cennych społecznie przedsięwzięć. W pisim państwie pisi ludzie. Miejmy nadzieję, że już niedługo. Każdy ma obowiązek zwracać na to uwagę.

ocenił(a) film na 8
Greg_96

O! Uwaga - mądry i inteligenty pokazał się na forum. Na swoich własnych postach nikt nie chce z nim nic komentować, to włazi gdzie się da i prawi swoje mętne filozofie. Idź mi stąd, to jest miejsce dla inteligentnych i kulturalnych ludzi...

Prochowski3

Sorry, oczywiście masz rację. Niepotrzebnie zabierałem głos. Poczekam do 15 października:)
Jednak zważ, że kultura i tvp to dwa bieguny.

Greg_96

Teraz koleś pisze rozsądnie. Poczekajmy zatem do 15 października. Mimo to nie zmienia to faktu, że jeśli przyjmuje się sponsoring od kogokolwiek, to ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie wypada obrabiać potem dupy sponsorowi. Jeśli nie lubię TVN, ale przyjąłem od nich pieniądze, to albo dziękuję, albo zamykam gębę i nie mówię nic. Podobnie rzecz się ma z TVP, wziąłem kasę, to dziękuję, albo siedzę cicho. A krytykować jedną lub drugą stację mogę sobie przy innych okazjach

misiek_maciek_2

O bosze co za przedszkole. Tvp z TVN porównywać. To już wiem czemu konfa ma tylu zwolenników wśród dzieci.

Greg_96

No to poczekajmy do do tego 15 października, żeby porównać TVP do TVN. Wynik wszystko pokaże, bardzo jasno pokaże.

DaNutka_filmweb

Tvp uwłaszczyła się na społecznej własności, kradnie nasze pieniądze i używa ich do celów mafijnych. TVN nie ma nic wspólnego z naszą kasą. Jest medium prywatnym. Co tu porównywać?

Greg_96

Faktycznie, co tu porównywać? TVP - Telewizja Polska, TVN - Telewizja Niemiecka. Proste, każdy widzi.

misiek_maciek_2

Misiek nmmiarę waszych czasów:)

misiek_maciek_2

Skąd informacja, że TVN jest niemiecka?

Prochowski3

Nie wiem co powiedziala pani Dzianowicz . TVP jest polska instytucja ktora dziala niemal wylacznie z pieniedzy Polakow, polskich podatnikow.Wszystkich. Jednym z jej podstawowych zadan jest wspomaganie polskich artystow. Wspomaganie nie za ich , TVP pieniadze. Za pieniadze polskich podatnikow . TVP jest dysponentem . Nie jest prywatnym mecenasem sztuki ktory inwestuje wlasne prywatne srodki.
Wspomaganie wszystkich artystow , nie tylko tych ktorych sie lubi.

seamek

To się nazywa czytanie bez zrozumienia. Czego to uczą dzisiaj w szkołach? Post nie dotyczy oceny prawidłowości inwestowania środków w polskich artystów przez TVP, tylko kultury i moralności twórców. Jeśli nie lubisz jakiejś instytucji (nieważne jakiej), to albo nie bierz od nich pieniędzy, albo weź, ale nie okazuj się burakiem i nie opluwaj tej instytucji publicznie. To prostactwo do kwadratu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones