PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013258}

Omen: Początek

The First Omen
6,4 7 319
ocen
6,4 10 1 7319
7,3 19
ocen krytyków
Omen: Początek
powrót do forum filmu Omen: Początek

Tani

ocenił(a) film na 4

Ten horror nie ma żadnego sensu, a wszystko z nim trzyma się na tym, że jest paranormalny. Masa losowych jumpscareów, baba się modli bam jakiś potwór, jakaś inna baba skacze z dachu podpala się, ale spoko to dziecko jakiegoś szatano stwora więc powrzucajmy losowe sceny gdzieś tam z motywami religijnymi w tle.
Inna sprawa to cały plot twist, że to ona jest tym dzieckiem WOW, ale osobiście przez długi początek myślałem, że własnie tak właśnie ma być, dostawała jakiś wizji mówiła o dziwnych rzeczach, które widziała w przeszłości, ale na koniec film robi z tego wielką niespodzianke, że to jednak ona, inna sprawa, że każdy plottwist byłby tutaj dziwny i niepasujący jak co chwile bohaterka mdleje ma wizje i nie ogarnia rzeczywistości.
Sama fabuła tego filmu tez nie ma za bardzo sensu xd ten wielki kult, który przemyca dziesiątki dziewczyn do seksu z szatanem, w końcu dostaje to co chce rodzi im się nie jedna ale 2 dziewczynki ze znakiem szatana iii nie mogą ich jakoś zamknąć w piwnicy? Jak sie pomyśli o tym znając zakończenie to wszystko wychodzi takie na siłe, główna bohaterka jest najważniejszą istotną dla tego kultu przecież, to ona ma im urodzić antychrysta i biega sobie nie kontrolowana po Rzymie? Potem żeby ją zapłodnić, jedna z sióstr zabiera ją na impreze? XD co? Wszyscy w tym klasztorze na koniec są pokazani jako członkowie tego kultu, to co to za szopka, zamiast dać jej tabletke nasenną do wody wieczorem to biorą ją na impreze liczą, że sie zgodzi, że wypije co jej dadzą, że nikt nie zauważy jak ją pijaną zgarną i nikt sie nie zainteresuje, że ona sama czegoś nie odwali, wszystko dla widza, żeby potem udawać, że niesamowity twist nastąpił.
A na koniec, to był NAJGORSZY kult świata, mają 2 dziewczynki do upilnowania, które hodują od urodzenia i 1 kradnie im dokumenty dostarcza je do innego księdza prawie odjeżdża, na koniec wywołują wypadek, w którym nie udaje im się dobić jedynego księdza, który zna prawde, gubią OBIE dziewczynki po urodzeniu antychrysta i drugie dziecko. Byłoby mi wstyd.
Przykro mi też, że szakal/szatan cokolwiek to jest dostało minimum fabuły, bo jako jedyne mnie zaciekawiło w tym filmie, skąd kościół wziął takie stworzenie? Czym ono w ogóle do końca było? Na końcu wszyscy są zaskoczeni jak zatuszowali tyle martwych dzieci, a nikt nie mówi o tym, że znaleźli jakieś szatanistyczne stworzenie i siedziało sobie pod klasztorem. A na koniec je spalili jakby nigdy nic xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones