PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 687
ocen
8,2 10 1 573687
8,4 36
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew
WielkiMou

W Królu lwie jest przepiękna muzyka, To die for może bym lubiła gdyby nie scena, kojarzy mi się jednoznacznie, a potem zawsze jest ryk:) Moim faworytem z Króla lwa jest moment kiedy Simba jako król wchodzi na Lwią Skałę - King of Pride Rock. Soundtrack jest wspaniały, co jakiś czas słucham sobie całości.

ocenił(a) film na 10
alien_2

Ja ubóstwiam To die for za tą dramaturgię zawsze wiąże się u mnie z płaczem i chyba za to kocham ten utwór. Jeśli idzie o inne to tak samo lubię This Land - wspaniała muzyka. Ogólnie ciężko mi znaleźć słaby moment w muzyce.

użytkownik usunięty
alien_2

lol tylko dlatego bo ci się z czymś kojarzy nie lubisz utworu

użytkownik usunięty

Całkiem rozsądny powód. Odczuwanie muzyki to głębsza sprawa, prawda?

ocenił(a) film na 10
alien_2

Tak! "King of Pride Rock" to najlepszy utwór ze wszystkich filmów Disney'a. Idealnie oddaje atmosferę końcowych scen.

WielkiMou

Na pewno jeden z najlepszych, ale najlepszy to chyba nie... Znam jednak ciut lepsze utwory, choć To die for zrobił dla mnie wielkie wrażenie. Co tu mówić, muzyka w "Królu lwie" jest cudowna i chyba przez wzgląd na nią oceniłam animację na 10. ;D

cloe4

Ze ścieżek dźwiękowych pierwsze miejsce ma u mnie The Crystal Chamber (Atlantyda: Zaginiony ląd). Sama "atlandtyda" nie była dla mnie jakaś strasznie super, ale ten fragment był dla mnie cudowny. ;) A zaraz po nim jest Transformation z "Mój brat niedźwiedź", oraz utwory z "Króla lwa", "Pocahontas", "Dzwonnika...", "Krainy lodu" i "Mulan". ;)

Oczywiście mowa tu o soundtrackach z ANIMACJI, bo muzykę z filmów aktorskich liczę osobno. W filmach aktorskich głownie liczę tam muzykę z Star Wars, LOTR, Piratów z Karaibów i Harry'ego Pottera. ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

Cóż mogę powiedzieć...muzyka w animacjach na ogół jest wspaniała, ale ta z LK wzrusza mnie sama w sobie do twojej listy dopisałbym jeszcze muzykę z HTTYD, ale każdy ma swoją opinię :)

WielkiMou

A no tak zapomniałam o "Jak wytresować smoka" oraz także "Księciu Egiptu". Również te animacje mają wspaniały soundtrack. ;D

ocenił(a) film na 10
cloe4

,,Księcia Egiptu'' jeszcze nie widziałem, choć chcę zobaczyć go jak najszybciej, a HTTYD cóż Powell przeszedł sam siebie :)

WielkiMou

"Książe Egiptu" powinien ci się spodobać, film był tworzony przez tych samych ludzi co "Król lew". ;)
A Powell to po prostu jeden z najlepszych kompozytorów na świecie. ;D

WielkiMou

Co do HTTYD zgadzam się w 100%, jeden z moich ulubionych soundtracków!! :)

ocenił(a) film na 10
cloe4

Dla mnie na chwilę obecną numerem jeden z muzyce filmowej jest Ludovicio Eindaudi.
Król Lew to film, który jest pełny, ponadczasowy i nic nie jestem w stanie mu zarzucić. Muzyka nie przysłania fabuły, ale jest bardzo dobra, a sama historia ma tak ogromny potencjał, że powstał musical sceniczny na jej podstawie. I tutaj muzyka to geniusz. Polecam. I scenografia. I w ogóle. Musical uniwersalny, którego nie da się nie uwielbiać.

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie tak! Te piosenki do dziś kojarzą mi się z dzieciństwem. Są po prostu przepiękne.
http://kasiek-nav.blog.pl/2014/11/24/hakuna-matata-jak-cudownie-to-brzmi/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones