PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249570}
7,0 75 787
ocen
7,0 10 1 75787
4,3 6
ocen krytyków
Karol papież, który pozostał człowiekiem
powrót do forum filmu Karol - papież, który pozostał człowiekiem

naciąganie faktów

ocenił(a) film na 6

Film jest dość dobry. Dobra obsada, niezłe odwzorowanie tamtych czasów.

Rozczarował mnie najbardziej tym, że film został zrobiony w dużej mierze na podstawie przypuszczeń i nieudowodnionych domysłów.
Mam tutaj na myśli zamach na papieża. Zostało tam pokazane dokładnie kto zlecił zabójstwo muzułmanom, rozmowy w KGB itp. Mi się wydaje, że ta próba zastrzelenia była na tle religijnym a nie politycznym, zleconym na dodatek przez ZSRR muzułmańskiej mafii aby zabić papieża. Zostało to na dodatek ukazane z dokładnością taką jakby wiedzieli co kto dokładnie mówił, kiedy i gdzie kto był.

Film przesiąknięty katolicką propagandą. Wszyscy księża są dobrzy, sympatyczni i poprostu chodzące anioły za to komuniści tylko koncentrują się na tym żeby ich zabijać, likwidować tak jakby nie mieli niczego innego do roboty.

Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 3
Santiago1

Hej, masz rację. Z drugiej strony miała być to przyjemna ekranizacja życia papieża dla wszystkich uważających go za absolutny autorytet i tak samo widzących Kościół (aktywni katolicy byli prawdopodobnie największą grupą, do której był adresowany) więc nie widziałabym w nim kulis księży współpracujących z komuną/ molestujących dzieci etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones