PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249570}
7,0 75 787
ocen
7,0 10 1 75787
4,3 6
ocen krytyków
Karol papież, który pozostał człowiekiem
powrót do forum filmu Karol - papież, który pozostał człowiekiem

Film Jest Arcydziełem. Jest to Piękny film ukazujący życie Ojca Świętego

wieslaf16

Filmik potrafi chycić za serce ;)
Bardzo pozytywnie, niemniej historia smutna...

użytkownik usunięty
apt07

dla mnie tez to piekny film, byc moze nie jestem obiektywna bo podchodze o niego bardzo emocjonalnie, ale uważam go za arcydzieło i często wracam do jego oglądania. pozdrawiam

wieslaf16

Też uważam go za arcydzieło, wspaniały film...

wieslaf16

Też tak uwazam 10/10.
Potrafi wywolywac emocje ,glebokie przemyslenie nad soba i nad swiatem. Pokazuje jaka wspaniała osoba byl papiez i jego podejscie do innych. Film tez jest dobrze wykonany. Nie wiem czemu niektorzy najezdzaja na Adamczyka, ale wedlug mnie zagral dobrze. Dzięki temu filmowi i jego pierwszej części chce się bardziej poznac zyciorys,przemyslenia i osobowośc Ojca Świetego. Niektorzy uwazaja , ze tem film jest ,,nudny" ,ale poprostu musza dorosnac do niego. Chociaz mimo mojego wieku(13 lat) doroslam do niego i jestem z tego zadowolona.

ocenił(a) film na 4
profile_vip

Chyba popierdolona... Adamczyk twoim zdaniem zagrał dobrze? To dlaczego nazywasz film Arcydziełem? Wiesz co to słowo oznacza? Adamczyk jest przeciętnym aktorem a rola papieża akurat jest jedną z jego gorszych ról. Film jak i pierwsza część robiony na szybko, tylko czekali aż Karol Wojtyła wykorkuje i od razu zabierali sie za trzepanie kasiory (no bo kto nie zobaczy takiego filmu?). Na temat Kościoła, kapłanow i całego tego mechanizmu się nie wypowiadam, bo to jest dyskusja o filmie a fanatycy którzy mają takie pojęcie o tym w co wierzą jak jakie ja mam o fizyce O.o

Plusy filmu?:
- muzyka ale to już wiedziałem przed usłyszeniem jej, bo wykonywał ją prawdziwy mistrz
- w 1 części historia Wojtyły, kilka ciekawych faktów (UWAGA, nie dotyczy części 2giej).
- jedna jedyna wzruszająca scena, kiedy JPII już bardzo chory chce przemówić do tłumu ale nie potrafi, problem jednak w tym, że to widział cały świat już wcześniej, nie wiem po co tam wstawili pokrzywionego Adamczyka? :/

Minusy?:
- drewniane aktorstwo (brakowało tylko braci Mroczek)
- żałosny dubbing
- końcowe sceny (pisanie na tabliczkach, szeptanie do ucha "pozwólcie mi odejść do Boga") to jest chyba jakaś parodia, miał być przecież film biograficzny...
- Piotr Adamczyk, rola Papieża była niebywale trudna, polskie aktorstwo leży na dnie a JPII gra on... John Voight prezentował sie 100x lepiej ale znowu amerykańce mieli inny problem i tak naprawdę nie ma przynajmniej dobrego filmu o JPII, nie mówiąc o tym, że zasługuje na film przynajmniej rewelacyjny :/

Ale co tam, 90% szkół w kraju na film się wybrało, tyle samo pewnie organizowanych "wycieczek" moherów z Kościołów, plus reszta. Film małym nakładem, zrobiony na odpierdol zarobił krocie i jeszcze 13 latki dają filmowi 10/10 i mówią "mimo mojego wieku(13 lat) dorosłam do niego i jestem z tego zadowolona" :hahahahahahahahahahahahahahahahaaaaha:

Dziecko do tego filmu się nie dorasta bo nic on nie prezentuje, Papież się w grobie przewraca, ogólna nędza. Choć w sumie dla Ciebie film mógłbyć pożyteczny, kilka faktów na pewno z niego zapamiętałaś ale to są proste fakty, które większość zna. Reszta to bajki w które ty wierzysz i potem tak już zostanie. Co mozesz wiedzieć o tym człowieku? Z żałosnych filmów, opowiadań mamy że "Papież był wspaniały", albo bo tak w kościele mówią? Na katechezie?

Wiem że to co napisałem gówno da, film oceniam na 3/10 za Enia i w sumie że to o Polaku było ^^

ksg666

Kazdy ma inne zdanie o tym jak gral adamczyk . Mi sie podobalo jak gral i nie bede zmieniac zdania po tym jak ktos uznal ze zagral ,,drewnianie" nie podajac zadnych uzasadniajacych przykladow. Taka jest prawda !

Jak byś chcial wiedziec, to pierwsza czesc papiez zdazyl obejrzec. A co do drugiej, to zostala szybko zrobiona, po to aby Ojciec Świety mogl ja jeszcze obejrzec , a nie odwrotnie . Jesli by bylo odwrotnie to i tak by mogli sie nie spieszyc, bo i tak czy tak ludzie by to obejrzeli.

Plusem tej wypowidzi jest to ,ze nie pisales nic o religi (dobrze, bo
nawet bym nie chciala tego czytac ).

Co to tych ,,wycieczek" nie masz pojecia to nie pisz. Na ten film watpie zeby szkoly sie wybieraly, bo wiekszosc mlodziezy, woli ogladac jakies puste filmy dla nastolatkow. Nie mowie ze wszyscy, ale tak juz jest .

Na katechezach nie bylo zadnych watkow ze papiez jest ,,wpanialy" , te okreslenie pochodzi od ludzi ktorzy uwazaja, ze taki byl. To jest w malym stopniu opisanie jakim byl czlowiekiem . I nie tylko ja tak mysle , bo bez powodu nie byl w strakcie beatyfikowania.

Nadal tak mysle ze NIEKTORZY musza dorosnac do niego. i tak juz jest. Nie tylko 13 latki daja temu filmowi 10/10 . Dorosli, ktorzy doceniaja takei filmy. Arcydzielem nie tylko sa filmy z super obsada, z ciagla akcja itp. Tak jak wczesniej napisalam , dlatego ten film zasluguje na ta ocene i nie tylko ja tak uwazam . Średnia tego filmu tez jest dobra , nie bez powodu.

,,i w sumie że to o Polaku było ^^ " bardzo dojrzala postawa. Hmm, to czyli jakby ten film byl np. o papiezu francuzu to by bylo 2\10 .

ocenił(a) film na 4
profile_vip

"Kazdy ma inne zdanie o tym jak gral adamczyk . Mi sie podobalo jak gral i nie bede zmieniac zdania po tym jak ktos uznal ze zagral ,,drewnianie" nie podajac zadnych uzasadniajacych przykladow. Taka jest prawda !"

I bardzo dobrze! KAżdy ma swój gust i sie powinien tego trzymać. Nie rozumiem tylko jak mam podac przykłady tego że zagrał słabo? Jego ruchy, gestykulacja, charakteryzacja kulały na każdym kroku! Dożo lepiej wyglądało to u Voighta ale jak już pisałem, tam był inny problem i filmu godnego JPII nie zobaczymy tak prędko :/


"Co to tych ,,wycieczek" nie masz pojecia to nie pisz. Na ten film watpie zeby szkoly sie wybieraly"

Czyli chodziłem do jakiejś innej szkoły najwyraźniej ^^



"bo wiekszosc mlodziezy, woli ogladac jakies puste filmy dla nastolatkow. Nie mowie ze wszyscy, ale tak juz jest . "

Nie wnikam w Twoją nastoletność ale jeśli American Pie Beta House jest "dobrą" komedią/filmem to nie wiem co jest Twoim zdaniem pustym filmem dla nastolatków ^^



"Na katechezach nie bylo zadnych watkow ze papiez jest ,,wpanialy" , te okreslenie pochodzi od ludzi ktorzy uwazaja, ze taki byl. To jest w malym stopniu opisanie jakim byl czlowiekiem . I nie tylko ja tak mysle , bo bez powodu nie byl w strakcie beatyfikowania."

Miałem 2 wikariuszy przez 3 lata gimnazjum i to też chyba jakiś zbieg okoliczności... O.o Spytałbym co ma beatyfikacja do tego jakim sie jest człowiekiem ale rzaden zagorzały katolik mi na nie konstruktywnie nie odpowie, całe szczęście zresztą nie rozmawiamy tu o religii ;D


"Nadal tak mysle ze NIEKTORZY musza dorosnac do niego. i tak juz jest. Nie tylko 13 latki daja temu filmowi 10/10 . Dorosli, ktorzy doceniaja takei filmy."

Oceniają filmy czy Papieża Polaka?


"Arcydzielem nie tylko sa filmy z super obsada, z ciagla akcja itp. Tak jak wczesniej napisalam , dlatego ten film zasluguje na ta ocene i nie tylko ja tak uwazam . Średnia tego filmu tez jest dobra , nie bez powodu."

Chyba raczej arcydziełem NA PEWNO NIE sa filmy z super obsada, z ciagla akcja itp.! Rany boskie z kim ja dyskutuję... ;( :załamka:


ksg666

Nie chce mi sie juz pisac z taka osoba. Szkoda gadac *.*
juz nie bede wnikac jakie filmy dla ciebie sa arcydzielem , a ktore nim napewno nie sa .
lepiej chyba bedzie jak zostawie to wspokoju i tyle . Racja nie mamy takich samych gust i nie bede to wnikac. Tylko dodam,ze chodzilo mi o to z (beatyfikacja)o jakie rzeczy czynil itp. +co do AP to dalam 5, tylko pomylilam ocene i dalam 7 . moj blad.

ocenił(a) film na 4
profile_vip

Typowe... można z kimś tu dyskutować? Nie przedstawiłaś żadnych faktów dlaczego film jest arcydziełem (poza tym że Adamczyk świetnie zagrał O.o).

Ludzie Wy sami nie wiecie dlaczego wystawiacie ocene 10/10?!

ksg666

Oh, a poco pisac jesli ktos odrazu czepia sie do wypowiedzi ? bezsensu. a ja nie mam zamiaru sie tu klocic, nie po to jest ta strona . Wczesniej podalam swoje argumenty czemu dalam 10/10(nie bylo to wyczerpujace ,ale dalam/i nie powtarzalam opini innych);o ./ ,,Dyskutuj" z innymi osobami, ktore maja czas na to . Na kazda twoja wypowiedz odpowiedzialam i dalej to juz sensu nie ma , bo nie ma o czym dyskutowac. A pozatym to nigdzie nie napisalam ,ze ,,swietnie" zagral tylko dobrze :/

ocenił(a) film na 4
profile_vip

Cięzko Ci przychodzi wkraczanie w dorosłość widze... Forum jest po to żeby dyskutować, dyskutujemy tylko i wyłącznie o filmie a Ty nie potrafisz podać sensownych argumentów dlaczego uważasz że film jest ARCYDZIEŁEM!!! Kobieto dajesz filmowi 10/10 tylko dlatego że Ci się podobał i "Adamczyk zagrał dobrze"? Wiesz co oznacza słowo arcydzieło?

I nie odbieraj tego jako atak, po prostu chce zrozumieć, dlaczego tak a nie inaczej bo to że nie warto się sugerowac ocenami na tym serwisie odkryłem dawno temu :)

Ty od razu odbierasz to jako atak, szanuje Twoje zdanie ale chce o tym podyskutować i zrozumieć dlaczego ten film jest Twoim zdaniem taki doskonały i nie potrafie się tego dowiedzieć ;/

ksg666

Nie odbieram tego jako atak ;DD
nie chcialo mi sie juz dyskutowac, ale nie jest tak latwo to zakonczyc ;D
Człowieku ! tak wiem co oznacza słowo arcydzieło.
hmmm , dziwne jest to ,ze ze mna zaczeles dyskutowac, ale nie tylko ja napisalam ze dalam 10/10 +jeszcze cos dodalam od siebie, a inni nie.

Okej niech bedzie . Ocenilam ten film na ta ocene a nie inna dlatego, ze wszystkie wazne sytuacje zostaly przedstawione, aktorzy zagrali dobrze, film wywolywaj emocje u wiekszosci ogladajacych go i ze chociaz trwal dlugo nie nudzilo mi sie jego ogladanie.
To jest biografia wykonana jest idealnie, bo nie widze niczego co jej by brakowalo + to co piwerszy raz napisalam .Juz tak mam, ze oceniam film pod wplywem jego gatunku. Hmm, wiecej rzeczy NARAZIE nie przychodzi mi do glowy.

profile_vip

+sory za zabardzo ogolne argumenty, ale nie mialam czasu pisac za duzo. '_'

ocenił(a) film na 4
profile_vip

Jako biografia? To ten film wypada jeszcze gorzej... ^^

Polecam zobaczyć "Lolek Przyniósł Nam Światło Prawdziwe". Choć prezentuje FAKTY z jego młodości aż do wyboru papieża i trwa zaledwie 45min jest na pewno bardziej wartościowy niż ten film (a jego ocene pod wzgledem filmu "normalnego" już znasz jeśli o mnie chodzi ;]).

To zjawisko można porównać do "Skazany na bluesa" (który momentami był parodią...) a świetnego "Sie macie ludzie" na którym sie prawie popłakałem (czyli to cos znaczy bo jestem twardym mężczyzną bez uczuć xD).

100x bardziej wole oglądac takie właśnie filmy biograficzne, które sa może i krótkie i nie graja w nich "wielcy" aktorzy ale przedstawiają prawdziwe fakty i tylko fakty które opierane sa na wypowiedziach, wywiadach itp. niż Skazany na bluea itp. Tym bardziej, że jestem fanem Ryska w pewien sposób i jak widziałem Kota który sie krzywi jakby nie srał przez tydzień to wywoływało to u mnie salwe śmiechu a chyba nie o to chodziło... Podobna zagrywka jest z tym że ostatnia działke Ryśkowi podano w szpitalu po czym wykorkował, tak jak Papież pisał tabliczki, szpetał na ucho przed śmiercią itp. bzdury które sa fikcją a jednak tak wiele osób przez te ekranizacje wierzy w to i potem coraz to nowsze bzdury powstają ;/ Jak sie robi scenariusz i wielkim człowieku to sie go robi przynajmniej porządnie albo sie nie robi wogóle. ale czego sie nie robi dla kasy, bo film o Papieżu puszczany zaraz po jego śmierci to pewny zysk na ogromna skale, nawet gdyby Wojtyłe na zmiane grali bracia Mroczek...

ksg666

masz 100 procent racji popieram popieram

ksg666

Życzę Ci częstego schyłku w męskiej ubikacji.

ksg666

Trudno się z Tobą nie zgodzić. 100% TRUE.

ocenił(a) film na 3
profile_vip

Dorosnąć? Do miłej dla oka propagandowej papki pokazującej tylko dobre strony problemu nie trzeba dorastać. Z nich trzeba wyrosnąć.

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

13 latek... toż to dziecko jeszcze, ma jeszcze czas żeby dorosnąć, zmądrzeć i nie skończyć jako kolejna "obrończyni" krzyża ;P

Nauczcie sie akceptowac wypowiedzi innych osob . Podobal mi sie ten film i nie mam zamiaru zmieniac zdania po tym jak ktos mnie obraza . to jest smieszne.
ps: nie boj sie , nie skoncze jako kolejna ,,obronczyni" krzyza :/

użytkownik usunięty
profile_vip

Nigdy nie wiadomo. Strasznie szybko się obrażasz. Każdego kto ma inne zdanie i próbuje je skonfrontować z Twoim odbierasz jako osobisty atak na Twoją osobę. Można tak długo... jesteś najlepszym materiałem na kolejną psychopatkę biegającą wokół krzyża i wygrażającą całemu światu pięściami.

dziekuje , za to ze ,,jestem materialem na kolejna psychopatke " ;d
nie obrazam sie ,tylko dziwie sie ze nie mozna sie obyc bez docinkow.

użytkownik usunięty
profile_vip

E tam... materiał to zupełnie co innego niż produkt końcowy. ;)

ocenił(a) film na 1
wieslaf16

Epicko epicka opowieść, o epickiej głowie kościoła, przepełniona epickim patosem. Z epicko kiepską obsadą i epicko źle zrobiona.
Epic fail, dudes.

ocenił(a) film na 3
zasm

film jak film a braci Mroczków to jednak brakowało

wieslaf16

Gniot. Ze względu na tematykę nie zasługuje na wyższą ocenę. Gdybym w tym czasie nie chodził do szkoły, to bym go pewnie nie zobaczył, a oglądając w Tv wyłączyłbym po 10 minutach. Zepsuli taki temat.

wieslaf16

film niezły, ale do Arcydzieła sporo brakuje

ocenił(a) film na 1
wieslaf16

Gdzie szanowna koleżanka widzi tu arcydzieło?Chyba tylko za to ten film ma tak wysokie oceny że papież byl polakiem i tak wypada.GNIOT!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones