PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149809}

Karol - człowiek, który został papieżem

Karol, un uomo diventato papa
6,9 166 513
ocen
6,9 10 1 166513
4,7 12
ocen krytyków
Karol człowiek, który został papieżem
powrót do forum filmu Karol - człowiek, który został papieżem

To film w stylu - jako że wiemy wszyscy, że to wielki człowiek, to popatrzmy sobie raz jeszcze na jego wielkość. I ludzie na nim wzdychają - och tak, jaki on wielki!

Każdy film jest robiony po to żeby spełniać jakieś oczekiwania, jakieś zapotrzebowanie. Jest komedia, żeby się pośmiać. Jest horror żeby się pobać. Jest stary album ze zdjęciami, żeby powspominać z łezką w oku miłe chwile z brakującą nam osobą. Ten film właśnie taki jest.
Nic więc dziwnego, że ma prawo bardzo podobać się ludziom czegoś takiego oczekującym.

Jednak z całą pewnością nie jest to film nawet próbujący aspirować do miana ambitnego kina.
To filmowa laurka, więc chcąc nie chcąc - trudno jest powiedzieć, że bardziej obiektywnie patrząc jest to dobry film.


Ja nie oczekuje laurki.
5=/10

ocenił(a) film na 4
addam23

No dobra. Zbyt dyplomatycznie to wszystko napisałem. Nie jest to zgodne z tym co rzeczywiście myślę, więc się poprawię.

Film uważam za kiepski. Przesłodzony, patetyczny, chaotyczny, z kiepskim scenariuszem. Człowiek który wcześniej żadnych uczuć do JPII, pozytywnych jak i negoatywnych, nie miał, u tego i ten film żadnych uczuć nie wzbudzi.

Nauczanie JPII - od zdania wyrwanego z kontekstu do zdania wyrwanego z kontekstu.


No tak, jednak ten film jest skierowany do osób, które wielkim uczuciem darzyły postać Karola Wojtyły, dla których film ten ma być balsamem na rany.

Moja ocena jednak to 4/10 (przesadziłem z 5).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones