PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610586}
6,7 2 842
oceny
6,7 10 1 2842
4,0 4
oceny krytyków
Jan Paweł II. Szukałem Was...
powrót do forum filmu Jan Paweł II. Szukałem Was...

Po co tyle "dzieł" o nim? Co takiego Karol W. zrobił wspaniałego dla świata? Sądzę iż ta cała propaganda o "cudownym i kochanym" papieżu JP2 to tylko wybielanie go. A dlaczego nikt nie ma zamiaru nakręcić dokumentu o fakcie, że Karol W. beatyfikował zbrodniarza wojennego? Czy On ("Jan Paweł II) naprawdę jest dobrym wzorem do NAŚLADOWANIA?

ocenił(a) film na 1
Jasmine_93

"A dlaczego nikt nie ma zamiaru nakręcić dokumentu o fakcie, że Karol W. beatyfikował zbrodniarza wojennego?"
Jak chcesz tego dokumentu to poproś BBC i Normana Davis'a aby zrobił dokument o dodatnich i ujemnych aspektach Karola Wojtyły. A na przyszłość radzę ci abyś zamiast pierdzieliła takie głupoty antyklerykalne usłyszane u Niesiołowskiego lub wyczytane z FiM które są tak samo "obiektywne" jak pisma typu Gazeta Polska.

Marik1234

Jak to podkoloryzowany? Wielki polak!!!! Bóg Cebulandii, przecież on tyle osiągnął, no np. eeeeee, np. eeee. Tak właściwie to co on osiągnął że jest tak czczony?

ocenił(a) film na 1
Miczok13

Ja go nie uważam za świętego. Ale więcej dobrego zrobił niż "Bolek" ten UBek z Solidarności.

ocenił(a) film na 1
Marik1234

ty koles, gdyby nie walesa musialbys teraz zap. do kolejki za miesem

ocenił(a) film na 1
altenede

Co ty bredzisz? Bardziej rozkradł kraj niż Wojtyła. Nie ma wątpliwości że Wałęsa był Bolkiem. Gdyby obalił komunę to by skończył jak Popiełuszko czy też kilku studentów rozstrzelanych przez Milicję. On teraz jest mitem opiewanym przez Wajdę.

Marik1234

a co takiego Karol Wojtyła ukradł? Ciekawość, co żeś wymyślił gościu....

Miczok13

Wybaczył i podał dłoń własnemu zamachowcu/owi

ocenił(a) film na 10
Jasmine_93

Nie wolno tak brzydko muwić o papierzu. to grzeh

ocenił(a) film na 1
Jasmine_93

O to przypadek, że się znów spotykamy, ale w tym temacie przyznaje ci całkowitą racje.

ocenił(a) film na 1
Jasmine_93

no wlasnie . ten facet nic takiego specjalnego nie zrobił. Został tylko bossem jakiejs organizacji we włoszech która jest posądzana o przechowywanie pieniedzy mafii . aaaa i jeszcze ta organizacja twierdzi ze on uzdrowiał ludzi ( WTF ??????) I dała mu najwyższy stopien.?
jan paweł nie umywa sie do byle jakiego ratownika czy lekarza bo oni naprawde pomagali a on siedzial w watykanie i latał swoim samolotem po swiecie

nico_bellic

Ja już nie wiem ... Czy pisałeś to pod wpływem czy jesteś aż tak pierdo*nięy ?

ocenił(a) film na 9
nico_bellic

No właśnie. Nie wiem co bierzesz ale musi to być niezły towar skoro masz aż tak sprany mózg.

Jasmine_93

Pierw poczytaj co zrobił, a nie piszesz pierdoły oparte na swojej szczątkowej wiedzy i domysłach...

Jasmine_93

Kolejny żałosny wpis żeby sprowokowac kilka wypowiedzi i podrażnic cudze uczucia i przekonania. Zawsze dajesz najwyższe noty filmom którym wystawiasz najgorsze komentarze? Naprawdę szkoda że ta strona tak się zmieniła, większośc postów piszą dzieci, które nie wiedzą o czym piszą i po co, wystarczy rzucic hasło które sprowokuje i taki jest cel, tylko że nie tego forum (przynajmniej kiedyś).

Jasmine_93

co ty gadasz człowieku, zastanów sie! zgadzam się z wpisem powyżej

Jasmine_93

i pozostawie bez komentarza......

Jasmine_93

Ciekawy tekst.

http://publicdisorder.wordpress.com/2011/01/28/bez-milosierdzia-jana-pawla-ii-wo jna-z-ludzmi-e-book/

ocenił(a) film na 2
grzegorz_cholewa

Dziękuję :*

ocenił(a) film na 1
Jasmine_93

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .

ocenił(a) film na 2
nico_bellic

Trolliku!
Kiedy rzekomo "obraziłam" Twojego papieża? Czy wyzywałam go od....?No właśnie. To Ty mnie obrażasz słowami "żałosny typek z ciebie" czy "jesteś czubkiem". Typowy katol-hipokryta. Po za Tym, wszelkie "Ty" czy "Ciebie" piszemy z wielkiej litery.
A co JP2 zrobił "dobrego" dla świata?
"czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców"
Katolik i jego kultura...
"widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły "
Nie chodzę do szkoły już od jakiś trzech kwartałów.
"jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych"?
Jakie zdjęcia??

Twoja wypowiedź jest tak chaotycznie napisana, że trudno cokolwiek z niej zrozumieć.





ocenił(a) film na 1
Jasmine_93

HEEH syndrom polaczka działa :) eksperyment udany. Papa króliczki

ocenił(a) film na 8
Jasmine_93

Jasmine_93 - czy naprawdę Twoim jedynym argumentem przeciwko papieżowi jest beatyfikacja "zbrodniarzy wojennych"? Chętnie bym wysłuchała w cztery oczy co masz na ten temat do powiedzenia, bez żadnych pomocy, bez szukania informacji w internecie. Wysunięte przez Ciebie pytania i zarzuty pozwalają mi przypuszczać że takie spotkanie i dyskusja skończyłyby się ostatecznie moim monologiem. Nie lubię czynić uwag ad personam, szczególnie w internecie, ale widząc Twój sposób rozumowania i znikome pojęcie o merytorycznej dyskusji zadałabym sobie na Twoim miejscu pytanie - czy ukończenie szkoły trzy kwartały temu było dobrym posunięciem? Nie chciałabym żebyś odbierała to jako obrazę, ale szkoła ma uczyć samodzielnego myślenia i sprawnego wyciągania wniosków, a czytając Twoje wypowiedzi (zadałam sobie trud znalezienia jeszcze kilku) odnoszę wrażenie że jeszcze długa i bolesna droga przed Tobą. Życzę jak najszybszego ściągnięcia klapek z oczu i obudzenia w sobie ciekawości, która zmusza do pogłębiania wiedzy i nie skutkuje popełnianiem takiego naukowego faux pas. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Jasmine_93

ciężko mi żyć gdy muszę patrzeć na otaczające mnie zło.. z każdej strony, ludzie zamiast opowiadać o miłości, wszędzie mówią o przemocy, okrucieństwie, narzekają, plują drugiemu w twarz. Mam ochotę odejść.. w stronę dziczy, odludzia, pustkowia..

ManuElMagico

zgadzam się z tobą w 100% ja też mam czasami tego dość

Jasmine_93

znacznie lepszym niż ty!!a on kochał kazdego człowieka ,bez wyjątku!!nawet takiego buraka jak ty

Jasmine_93

Twoje pytanie ''Po co tyle dzieł o nim?'' rozwaliło mnie na łopatki. Albo ''co takiego zrobił dla świata?''
Nie wiem jak mam traktować twoją wypowiedź. Jako celowy zabieg do wzbudzenia kontrowersji? Jeśli jednak pytasz serio to po pierwsze dajesz świadectwo, że tak naprawdę niewiele wiesz zarówno o pontyfikacie Jana Pawła II, ale przede wszystkim o tym co ten człowiek zrobił dla Polski i dla nas Polaków.

Rok 1979 Częstochowa. Pierwsza pielgrzymka papieża do Polski. Staje na mównicy i nie zważając na to co powie władza komunistyczna pod, której opresją się znajdujemy wygłasza słynne słowa.
''Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi!... Tej ziemi!''

Jeśli nie rozumiesz znaczenia tych słów to wytłumaczę ci, że ten człowiek oprócz tego, że był wspaniałym papieżem, niezwykle otwartym na inne wyznania. Papieżem, który jako pierwszy był w synagodze, cerkwi prawosławnej, w kościele luterańskim. Dążył do zjednoczenia wszystkich religii, do zaniechania wojen na tym tle.

Ale jeśli nie jesteś katolikiem do czego masz oczywiste prawo. Jeśli nie uznajesz papieża jako głowy kościoła z oczywistych względów to zrozum jeśli tego nie wiesz (co jest moim zdaniem wstydem skoro uważasz się za Polaka), że ten człowiek papież POLAK w dużej mierze przyczynił się właśnie tym wygłoszeniem, które wyżej zacytowałam do obalenia komunizmu w Polsce. Czy już wiesz dlaczego powstało i wierz mi przez następne setki lat będzie powstawiać o nim tyle dzieł? Bo przeszedł on do historii, stał się legendą za życia. Zwłaszcza dla nas Polaków. Doceńmy to co zrobił dla tego kraju, był wielkim patriotą. Gdy przyjeżdżał na pielgrzymkę tutaj do Polski wysiadając z samolotu klękał i całował ziemię.

Miłość do ojczyzny. To w jaki sposób odnosił się do nas na całym świecie świadczy o tym, że powinniśmy być dumni, że taki człowiek był synem naszej ziemi. A najśmieszniejsze jest to, że za granicą w innych krajach ludzie go ubóstwiają a rodacy nie rozumieją jego fenomenu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

Napisałam powyżej. Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie mój problem...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Nie mam czasu ani ochoty przedstawiać ci punkt po punkcie całego pontyfikatu Jana Pawła II. Powyżej podałam ogólniki, jeśli cię to nurtuje zapraszam do dłuższej lektury. Jest wiele książek na ten temat.
2. Słowa te przyczyniły się to zmian w Polsce. Mianowicie jak wiesz Polska jest krajem katolickim, zdecydowana większość deklaruje się jako ludzi wierzących. Kiedy papież POLAK podczas wizyty w kraju wypowiedział te słowa dał ludziom nadzieję, zmobilizował ich do działania. Miał autorytet, ponieważ jak wiesz papież jest głową kościoła, najważniejszą osobą dla katolików. W dodatku był Polakiem, co nadawało jego słowom prawdziwości.
Warto wiedzieć również, że władza komunistyczna wcale nie chciała zgodzić się na wizytę Jana Pawła II w naszym kraju. Wielokrotnie mu to uniemożliwiała. Wielką odwagą z jego strony było wypowiedzenie tych słów.
3. Używasz słowa ''wam''. Stwierdzam zatem, że nie jesteś katolikiem.
Na dobrą sprawę nie powinno cię to obchodzić, nie rozumiem nadmiernego zainteresowania ateistów kościołem katolickim. To przecież paradoks.
Tak samo jak ja nie interesuję się Islamem czy wiarą Żydów.
Tracisz tylko czas i energię głosząc tu swoje prawdy. Tak naprawdę twoja wiedza zarówno na temat kościoła jak i pontyfikatu Jana Pawła II jest nikła a nawet zerowa. Proponuję dokształcić się w tym temacie, jeśli dalej chcesz kontynuować tę dyskusję.
Chłodne kawałki typu: ''Kler wykreowal i wpojil wam do glowy legede, a teraz robi z niego swietego i bedziecie calkiem
bezkrytycznie sie modlic do obrazow i figur, tak właśnie wygląda ogłupianie ludzi'' są tak wytarte przez radio i telewizję, że mógłbyś darować sobie propagowanie tego idiotyzmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. To raczej naturalne, że pisali je ludzie wierzący, Innych nie interesuje ten temat, co jest normalne.
2. A na czym, jak nie na deklaracjach opierać czy Polska JEST krajem wyznaniowym? Przecież nikt nie śledzi ludzi, nie sprawdza czy praktykują wiarę. Ponad 90% Polaków deklaruje się jako katolicy, co jednoznacznie stwierdza, że jesteśmy krajem katolickim.
Jan Paweł II był wielkim Polakiem. To nie kwestia przedstawienia, tylko jego czynów. Przecież nie żył 300 lat temu. Wielu ludzi po prostu pamięta jego pontyfikat, niezliczoną ilość pielgrzymek po całym świecie. Był człowiekiem niezwykle tolerancyjnym. Jako pierwszy papież modlił się pod Ścianą Płaczu. Głosił zaniechanie wojen na tle religijnym, pragnął zgody i zrozumienia pomiędzy nimi. Można by długo wymieniać... Ale nie mam czasu ani ochoty cię dokształcać w tym temacie. Jeśli cię to nie interesuje (do czego masz prawo) nie wypowiadaj się na ten temat.
Mnie np. nie interesuje fizyka kwantowa i nie dyskutuję na jej temat.
3.'' Nakazuje wam nawracac innych. Wiec ja interesuje sie kosciolem i jego prawdomownoscia.''
Zaprzeczasz sam sobie. Mówisz nakazuje WAM. Skoro nakazuje NAM a nie TOBIE to jaki masz z tym problem? Chcesz pomóc cierpiącym? Na próżno... Uległeś kolejnej propagandzie... Przykre.
Katolicy nie są Jehowymi. Nie chodzą po domach, nie nagabują ludzi... Nie musisz się martwić, że zostaniesz ofiarą zdesperowanego koniecznością nawracania katolika.
Jest wręcz na odwrót, To ateiści w radiu, telewizji, prasie krytykują wiarę katolicką, która paradoksalnie ich nie dotyczy. Jest to tylko chęć zwrócenia uwagi, paniczne wołanie o zauważenie.
Prawda jest taka, że najłatwiej jest obrażać wiarę katolicką, bo gdyby zrobili to np. z Islamem najprawdopodobniej nie przeżyliby tego. Najwyraźniej uległeś bzdurą jakie w mediach wypowiadają pseudo eksperci od wszystkiego.
4. Nie jestem szczególnie praktykującą katoliczką i również mam wiele zastrzeżeń do kościoła, ale nie zgadzam się z przyzwoleniem jakie media dają na obrażanie milionów wierzących Polaków,
Mówienie, że ''kler'' interesuje się życiem innych jest błędne. Interesuje się życiem ludzi wierzących, którzy notabene zgadzają się na te ingerencję. To ich sprawa.
Dużo bardziej w nasze życie a przede wszystkim w nasze mózgi ingeruje dzisiejsza telewizja.
Zwłaszcza prywatne stacje wyżej przez ciebie wymienione. Ale i telewizja publiczna nie stoi za nimi daleko.
Ogłupiają ludzi, prowadzą nagonkę na kościół, ale nie tylko. Media mają to do siebie, że mogą przedstawić wszystko tak jak chcą, a raczej tak jak zostaną do tego poinstruowane. Bo nie okłamujmy się w Polsce nie istnieje pojęcie wolnych mediów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

Szerze mówiąc nie wiem jak mam polemizować z człowiekiem o filmie o papieżu, który:
1. Twierdzi, że wiara jest dla głupców. Ludźmi takimi jak ty kieruje telewizja, która wpaja wam bajki na temat szkodliwości kościoła. A prawda jest taka, że to ona wypala wam mózgi. Bo nie kościół jest zagrożeniem a właśnie dzisiejsza prasa, która robi z ludźmi to na co ma ochotę. Najwyraźniej trafiłam na jedną z jej ofiar...
2. Konstytucja to dokument, w którym spisane są prawa i obowiązki obywateli. Nie sądzę, aby była tam wzmianka o kościele katolickim. Wiara jak wiesz nie jest ani naszym prawem, ani obowiązkiem. Jest wyborem.
3. Ten jak to nazwałeś ''kit'' kościół ''wciska'' ludziom wierzącym. Nie jesteś w tym kręgu, nie rozumiem pretensji...
To tak jakbym zaczęła mieć pretensję, że Islamiści muszą modlić się kilka razy dziennie, kobiety chodzą w chustach. Nie wspomnę już o tym, że są terroryzowane, maltretowane przez swoich mężów, którzy z racji wyznania panującego w kraju mają na to przyzwolenie.
ISLAM POKOJOWA RELIGIA, POKAZUJE MORALNOŚĆ WIARY?
Nie wiem gdy ty żyjesz, ale to z pewnością nie jest planeta Ziemia...
4. Różnica jest taka, że media katolickie są dla ludzi wierzących. Słuchają ich ludzie, którzy tego chcą.
Media popularne otaczają nas z każdej strony, nie mamy wyboru. Chyba, że zamieszkać gdzieś na pustyni. Może wtedy się uda...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Kościół nie jest atakowany przez wyżej wymienione przez ciebie rzeczy. To jest akurat naturalne, że ksiądz za swoje czyny odpowiada tak jak normalny człowiek, bo jest tylko człowiekiem.
Jest atakowany, ponieważ jest to tania sensacja. Zwłaszcza dla pseudo gwiazd. Weźmy głośny całkiem niedawno przykład Nergala, który podarł na swoim koncercie Biblie.
Zrobił to tylko dla sensacji i promocji samego siebie. Dzisiaj krytyka kościoła stała się modna.
2. To tak jak powiedzmy z nacjami. Ponad 90% Polaków jest nacji białej. To znaczy, że jesteśmy narodem rasy białej. Tak samo jest z katolicyzmem. Jesteśmy narodem wyznaniowym, bo prawie wszyscy deklarujemy siebie jako katolików.
3. Jak kościół ''wpieprza'' się w sprawy ludzi?
Prawdy swojej wiary głosi w Biblii, kościele. Nie staje na mównicy w sejmie ze słowami ''Wszyscy muszą przestrzegać przykazań''
To co mówisz to totalne bzdury. Jeśli ktoś nie jest katolikiem nie musi mieć styczności z tą wiarą.
Chyba, że tak jak ty i ludzie twojego pokroju usilnie tego pragnie. Tylko najczęściej jest tak, że nie macie pojęcia o czym mówicie...
4. Skąd wiesz? Jesteś katolikiem? Słuchasz? Czy może dowiedziałeś się tego z innej telewizji, bardziej popularnej?
Zadeklarowałeś na początku, że od 3 lat nie oglądasz telewizji. Skąd zatem wiesz, że Tv Trwam jest manipulacją?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

Ta dyskusja nie ma sensu, ponieważ jesteś człowiekiem, który nie szanuje innych ludzi.
Nazywasz wiarę, o której nie masz pojęcia głupią. Nazywasz wierzących osłami.
Wybacz, ale to żałosne. Uważasz się lepszym, bo co?
To typowe dla was ''pseudo'' oświeconych ateistów. Nie mam konkretnych argumentów, więc pójdę na łatwiznę, którą może posłużyć się każdy idiota - wyzwiska...
Gratuluję ci kultury osobistej i oświecenia. Tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że stałeś się marionetką, tylko w odwrotnej sytuacji...
Nie można zalegalizować związków partnerskich z bardzo prostego powodu. Ustawa ta nie ma większości w sejmie. Żyjesz w ustroju demokratycznym, przyzwyczaj się.
Nie rozumiem doszukiwania się tutaj ideologii kościoła..
Równie dobrze ktoś może być muzułmaninem i nie zgadzać się na związki partnerskie.
Ale to dla was takie typowe. Wszystko co wam się nie podoba, co nie jest po waszej myśli to wina kościoła. Masz naprawdę solidnie wyprany mózg...
Mówisz oglądałem przez ponad 2 lata. W jakim celu? Skoro tak nienawidzisz kościoła?
Nie rozumiem... W dzisiejszych czasach mamy tyle możliwości, nie musimy zajmować się czymś czego nie tolerujemy.
Może powiedz mi w jaki sposób kościół bezpośrednio zaingerował w twoje życie? Życie człowieka niewierzącego...
Bo odnoszę wrażenie, że nasłuchałeś się Palikota i tym podobnym ludziom, jeśli chodzi o poglądy i teraz szerzysz swoje ''mądrości''. Językiem co najmniej nagannym i nieodpowiednim.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Demokracja to rządy większości, nie przywileje dla większości...
2. Jeśli większość przegłosowałaby, że np, w szkołach nie ma być religii to by jej nie było... Nie doszukujmy się tu jakiejkolwiek ideologii, bo do niczego nie dojdziemy.
To, że w szkołach jest religia dowodzi, że Polska jest krajem wyznaniowym, bo większość chce, aby ten przedmiot był uczony w szkole. Po chyba proste?
3. Ma wpływ przez swoich posłów w sejmie? A to ciekawe. Jak wiesz teraz przy władzy jest PO partia jak najbardziej obojętna religijnie. Ma większość w sejmie. Nie rozumiem twoich dziwnych spekulacji.
Po prostu w Polsce przeważają katolicy, są większością. A, że panuje demokracja, czyli rządy tejże większości ustawy tj. legalizacja związków partnerskich nie są forsowane.
To nie wina ludzi, wiary, kościoła. To wina chorego ustroju jakim jest demokracja.
Niestety nie mamy wyjścia, bo nie wymyślono innego (nie licząc komunizmu oczywiście).
4. ''Oczywiste ty tego nie widzisz bo tobie jako osobie zwiazanej z kosciolem jest wygodnie...''
Nie rozumiem skąd wysnuwasz tak daleko idące wnioski...
Po pierwsze. Wcale nie jestem związana z kościołem. W wielu rzeczach się z nim nie zgadzam, ale uważam, że nie jest to powodem to publicznego linczowania kościoła, co od jakiegoś czasu ma miejsce.
Nie rozumiem sformułowania, że jest mi wygodnie.. Co jest mi wygodnie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. To właśnie, niestety jest demokracja, tak jest na całym świecie.
Ktoś kiedyś powiedział, że demokracja to rządy większości a większość jest zawsze głupsza...
Coś w tym jest.
2. Skoro tak chętnie, nie wiedzieć czemu powołujesz się na konstytucję, proszę bardzo oto kilka artykułów (dotyczących kościoła):
art2 ''Kościół rządzi się w swych sprawach własnym prawem, swobodnie wykonuje władzę duchowną i jurysdykcyjną oraz zarządza swoimi sprawami''
art12 ''Kościelne wydawnictwa, zakłady wytwórcze, usługowe i handlowe, zakłady charyta-tywno-opiekuńcze, szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze, nie posiadające osobowości prawnej, działają w ramach kościelnych osób prawnych, które je powołały''
art17 ''Niedziele i następujące święta katolickie, zwanej dalej „świętami”, są dniami wolnymi od pracy'' - co dowidzi, że Polska jest krajem katolickim.
3. PO zdarte kolana od klęczenia? A to ciekawe...
Dlaczego zatem popiera ustawę o legalizacji związków partnerskich, skoro jest ona wbrew wierze katolickiej? Dlaczego w 2013 roku robili wszystko, aby TV Trwam nie znalazła się na Multipleksie? Tak zachowuje się partia mająca ''kolana zdarte od klęczenia''?
Partią katolicką jest jak wiadome PiS, który był absolutnie przeciwny tejże ustawie.
Nie wiem w jakiej Polsce żyjesz...
Jaki KOŚCIÓŁ I JEGO WIERNI ZAKAZUJĄ?
Czy ty słyszysz co mówisz? Masz jakąś manię?
A kto przepraszam tworzy ustrój? Chyba Ludzie...
Więc jeśli ustrój jest chory, znaczy, że ludzie są chorzy...
Chore urojenia zaczynam obserwować u ciebie, ponieważ wszędzie widzisz winę KOŚCIOŁA. To jakiś nonsens...
4. Nadal nie odpowiedziałeś na moje powyższe pytanie...
Ataki na kościół? Proszę Bardzo:
- Władza a dokładnie minister edukacji (PO) wycofała religię z przedmiotów maturalnych. Jest to nie tylko atak, ale także dyskryminacja młodzieży, która wiąże przyszłość z kościołem. Odbiera się im PRAWO do wybrania własnej drogi życia.
- Liczne profanacje, np. profanacja krzyża, które obrażają uczucia religijne wielu osób. Przypominam, że są to czyny karalne.
- Nagonka telewizji, również publicznej. Podawanie nieprawdziwych informacji. Krytyka kościoła poprzez dziennikarzy wiadomości, co jest niedopuszczalne, bo jak wiemy dziennikarz nie może być stronniczy, nie ma prawa wygłaszać własnych opinii.
Przez to ''mami'' opinie publiczną, wprowadza ją w błąd.


Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Jakie to kraje?
2. A czy ja powiedziałam, że prawo kościelne stoi nad państwowym? Nie przypominam sobie... Chyba bawisz się w nadinterpretację...
W jakich sprawach kler nie odpowiada jak normalni obywatele?
To tyczy się raczej polityków, którzy mają immunitet, co jest kompletną głupotą...
Kler nie posiada czegoś takiego, kościół jako wspólnota funkcjonuje osobno od państwa, ale poszczególni księża są traktowani tak samo jeśli np. popełnią jakieś przestępstwo.
3. Skąd masz takie informacje? Znasz tych posłów osobiście, bo nie rozumiem...
PO od zawsze opowiada się jako partia zupełnie świecka, można to wywnioskować po jego decyzjach wyżej przeze mnie wymienionych.
4. Dlaczego uważasz to za absurd?
Jeśli jest zapotrzebowanie społeczne na tego typu przedmiot, dlaczego nie?
Czyż nie jest to dyskryminacja mniejszości, jaką są osoby wiążące przyszłość z kapłaństwem?
Uczucia religijne to niszczenie, obrażanie ludzi wierzących, bądź przedmiotów kultu jak np. Biblia.
Dla ludzi wierzących, nie tylko katolików jest to obraza, ponieważ religia jest częścią ich życia. Może trudno ci to zrozumieć, co świadczy o twojej nietolerancji...
''Moze sie okazac ze zakladane sandaly na skarpety to obraza uczuc religijnych (modystow).''
Nie widzę związku...
Krytyka przez dziennikarzy czegokolwiek jest niedopuszczalna. Jest to łamanie etyki dziennikarskiej.
Dziennikarz MUSI być bezstronny. Nie może kierować się swoimi prywatnymi poglądami.
PROFESJONALIZM to podstawa ich pracy. Dziennikarz nie może wyrażać swoich poglądów. Musi jasno i klarownie przedstawić odbiorcy problem, nie zajmując przy tym miejsca, nie przychylając się do jakiejkolwiek tezy.
Co do pytania. Proszę czytać moje wypowiedzi z uwagą, wtedy nic ci nie umknie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Masz na myśli mniejszości typu homoseksualiści?
To tylko dowodzi, że nasz kraj jest katolicki, bo nasze prawo, które konstruujemy jest poniekąd respektowane przez katolików. Trudno żeby było inaczej, skoro znaczna większość Polaków to katolicy. Wiara ta jest z nami od stuleci, nie można tak nagle się jej wyzbyć, wyplewić ją z historii naszego kraju i mentalności ludzi.
2. Nie to świadczy o tym, czy kraj jest wyznaniowy. Tłumaczyłam ci to już powyżej. Nie mam zamiaru się powtarzać...
''Karnych, purpuraci maja dlugie lapy gdy czarny narozrabia zapada sie pod ziemie i nikt nic nie wie woda w usta i cisza , normalnie jest to wspoludzial.''
Oczywiście. Takie ogólniki o niczym nie świadczą.
Wszędzie widzisz spiski, czy tylko kościół pobudza w tobie taką wyobraźnię?
3. To idź do sejmu i je ściągnij, skoro tak bardzo ci przeszkadzają ;)
4. Może dla ciebie nie ma znaczenia, ale dla ludzi, którzy wiążą z tym przyszłość może mieć. Tak trudno to zrozumieć?
A porównaj sobie procentowo ilość katolickich kapłanów a Islamu czy Judaizmu.
Porównaj sobie frekwencję uczniów seminariów do frekwencji uniwersytetów wykładających Islam czy Judaizm w Polsce...
Odpowiedź jest prosta. Jest większe zapotrzebowanie.
'' Kto zniszczyl biblie publicznie, nikt wiec obrazy nie bylo.''
NERGAL?
Ale nie uczuć religijnych. Jeśli powiem do znajomej ''paskudnie dziś wyglądasz'' też pewnie obrażę jej uczucia, jednak nie spotka mnie za to kara.
Jeśli chodzi o obrazę uczuć religijnych, są to w Polsce rzeczy karalne.
Co do dwóch ostatnich wersów.
Może to twoje zdanie, ja go nie podzielam. Media nie mają prawa krytykować nikogo, ani niczego. Mają przedstawiać informacje. To wszystko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Happy_Chloe

1. Jakieś argumenty?
Przecież Polska przyjęła chrzest, tym samym zobowiązaliśmy się do przyjęcia katolicyzmu.
Ponadto jak wiesz kraj tworzą LUDZIE. A ponad 90% Polaków to katolicy!
2. Mógłbyś jakoś uzasadnić, czy po raz kolejny brak ci argumentów?
3. Czyli to jednak władza jest winna, czy jeszcze kościół? Bo nie rozumiem twojego toku myślenia....
4. Nie chodzi o to, że zamknięta. Chodzi o to, że wielu ludzi chcę się w tym kierunku kształcić od najmłodszych lat... Dlaczego, więc nie ułatwić im tego?
''Nie publicznie na koncercie.''
A jak można coś zrobić na koncercie, przed setkami ludzi, jak nie publicznie?
Nie był w zaciszu swojego mieszkania...
''Media maja prawo krytykowac czy ci sie to podoba czy nie.''
Poproszę jakieś argumenty, bo sformułowania czy ci się to podoba, czy nie używają dzieci w przedszkolu. Mam nadzieję, że jesteś intelektualnie chociaż nieco wyżej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones