PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610586}
6,7 2 842
oceny
6,7 10 1 2842
4,0 4
oceny krytyków
Jan Paweł II. Szukałem Was...
powrót do forum filmu Jan Paweł II. Szukałem Was...

Dla mnie Jan Paweł II był postacią wyjątkową - spotykał się z każdym bez względu na jego rasę i przekonania polityczne, nawet z dyktatorami. Otworzył Kościół na świat poprzez swoje liczne pielgrzymki, pokazał, że Kościół musi służyć ludziom a nie być zamkniętą instytucją, niedostępną dla przeciętnych śmiertelników. Spotykał się z ludźmi biednymi, chorymi, odtrącanymi, przywracał im utracone poczucie godności i rozpalał nadzieje. Był Polakiem, ale i kosmopolitą, bo świetnie rozumiał inne kultury.
Działał na rzecz ekumenizmu nie tylko z innymi odłamami chrześcijaństwa, ale także z judaizmem i islamem, mimo tak wielkich napięć i antyislamskich opinii na całym świecie. Zawsze działał na rzecz pokoju, próbując zapobiegać wojnom i konfliktom, jego mediacje były wielokrotnie wykorzystywane.
Cieszę się dlatego, że nadal istnieje zainteresowanie filmowców jego osobą, że dla kinematografii nie tylko śmierć sławnej osoby jest impulsem do nakręcenia filmu, ale że takie filmy powstają również kilka czy kilkanaście lat później.

ocenił(a) film na 1
q_ba87

Pomyśl ile kosztowały wizyty tego starca i ile ludzi za to można było nakarmić. Pierdołami które wygłaszał biedota sobie żołądków nie napełniła.

artur39

Pomyśl, że Kosciół jako jedyna instytucja prowadzi na skalę globalną działalność charytatywną. Mam tu na myśli misje, dzięki którym ludzie mają co jeść, otrzymują opiekę medyczną i edukację. Poza tym skąd tyle złości? Gdy JP2 zaczynał pontyfikat, nie był starcem, był jednym z najmłodszych papieży w ciągu kilku ostatnich stuleci, dzięki temu dokonał w Kościele pewnych reformacji.
I dlaczego pierdoły? Czy jeśli ktoś mówi o godności człowieka, rozbrojeniu, szacunku, miłości - to to są pierdoły? Gadanie tych pierdół stało się choćby w Polsce inspiracją dla głodnej biedoty, która pokojowo dokonała transformacji ustroju.

użytkownik usunięty
q_ba87

masz tu na myśli misje w których zamiast uczyc o antykoncepcji głoszą słowo boże i dzięki temu mamy taką epidemię hiv?

Kościół głosi m.in wstrzemięźliwość aż do ślubu, czy dzięki temu jest epidemia hiv?
misjonarze nie tylko głoszą słowo Boże, w wielu wypadkach robią to w ostatniej kolejności, próbują pomagać miejscowej ludności, prowadzą szkoły, uczą sposobów uprawy, dostarczają pomocy medycznej, leczą chorych.

jesteś typowym przedstawicielem "ciemnoty", nastawionego do wszystkiego z góry, zamkniętym na argumenty człowiekiem. Twoje słowa ociekają frazesami. Twój sposób wypowiedzi jest typowy dla fanatyków.
Zastanów się nad sobą.

wishram

Głosi i co z tego? Afrykę gówno to obchodzi. Problem dotyczy innego słowa bożego, dotyczącego antykoncepcji.

Araiser

Słowo boże od tradycji i obyczajów ludzkich odróżnić należy...

Erthain

Słowo Boże?! SŁOWO BOŻE?!

Erthain

Od kiedy bajeczki od tych pacanów w sutannych nazywamy słowem bożym? Bo czytają z durnej książeczki, którą Żydzi sobie napisali i powiedzieli, że to jest słowo boże? Biorąc na logikę to słowo boże wypowiada sam Bóg, a nie ludzie. Bo wierzyć ludziom, którzy powiedzieli sobie, że Bóg i powołał jest co najmniej śmieszne. Jakbym powiedział, że jest Elvisem Presleyem to też byś mi uwierzył?

miko1356

Trudno dyskutuje się z osobą bardzo uprzedzoną do Kościoła, zapewne jak mniemam ateistą i na dodatek ignorantem, albo osobą, która ignoranta pozoruje. Tak, Biblia to słowo Boże, przynajmniej w chrześcijaństwie, ponieważ Jezus jest Synem Bożym, i oprócz natury ludzkiej, ma również boską. Mimo że słowa Jezusa nie były przez Niego osobiście spisywane, to nie znaczy, że nie był ich autorem. Prosta dedukcja: Jezus jest autorem słów + Jezus ma naturę boską = Jego słowa to słowo Boże.

q_ba87

Wierze w Boga, jednak napewno nie takiego, jakiego go Biblia ukształtowała. Mam bardzo szeroką wiedzę o tej zakłamanej instytucji zwanej kościołem. Pierwsza rzecz to skąd mamy wiedzieć, że Biblia to prawda, kiedy przez wiele lat została zmieniana i podrabiana?

niesamowite skąd się bierze w ludziach taka niechęć do kościoła? dzieje się tam sporo złego, ale jest tak w każdej instytucji prowadzonej przez człowieka. Dlaczego żaden bank, imperium mediowe i inne instytucje wbijające ludziom bzdury do głowy nie zbierają takiej krytyki? W telewizji promuje się gangsterów, dziwki, narkotyki i prawie nikt nie protestuje. To jest dopiero pranie mózgów!!! Ludzi, którzy łykają to bezkrytycznie nazywaj "ciemną masą" - nie tych, którzy starają się głosić miłość i uczciwość wobec drugiego człowieka. Nawet jeśli nie pochwalasz ich metod (a pewnie nie pozjadałeś wszystkich rozumów), doceń ich starania wśród ogólnej pochwały dla egoizmu i pogardy dla innych.
Jeśli chodzi o AIDS i głód w krajach 3 świata, to obarczanie Kościoła winą jest przejawem conajmniej ignorancji... ale nie chce Cię obrażać, więc nie kontynuuję.

_marecki

Oczywiste, że AIDS nie jest winą kościoła, winą jest zabraniane stosowania antykoncepcji. Co do starań głoszenia dobrych wartości, jak najbardziej jestem za, tylko kto tak naprawdę postępuje?

Araiser

Myślę, że problem prezerwatyw i AIDS jest zdecydowanie bardziej złożony, ale zobacz co zrobiłeś:
q_ba87 pisze o działalności charytatywnej, o pomocy ubogim, o tym, co Kościół robi dobrego a Ty wynajdujesz jakiś wątek, nie do końca związany z tematem i twierdzisz, że właściwie trzeba wszystko przekreślić, bo Kościół zabrania używać prezerwatyw... Troche to po.....ne
Nikt nie jest idealny ale błędy nie mogą przekreślić całości.

_marecki

Ależ nie mówię, że trzeba wszystko przekreślić - bardzo dobrze, że działa charytatywnie; prezerwatywy, działalność charytatywna, podatek, to wszystko zupełnie odrębne sprawy - tak jak i z polityką - jestem za lewicą, ale w wyborach prezydenckich w moim mieście głosowałem na kandydata z PO ;) Nie skreślam od razu człowieka czy instytucji etc. za jeden czyn.

Araiser

Czyli wg. Ciebie kościół zabrania antykoncepcji i to jest winą AIDS? A czy nie zabrania też seksu przedmałżeńskiego? A skoro tak jest to jeśli ktoś już łamie ten zakaz to może złamać także zakaz stosowania antykoncepcji, proste i logiczne.

Mailo91

Logiczne jest to, że mówiliśmy o krajach 3 świata, tak więc warto przeczytać więcej niż jeden czy dwa posty wstecz i zrobić to ze zrozumieniem zanim włączy się do dyskusji. Nie chodzi o łamanie czy nie, tylko o dostępność ich w Afryce etc. w tej sprawie kościół nigdy nie pomagał, mimo że mogł to zrobić i wspomóc tym wiele osób.

Araiser

Nie czytałem wszystkiego, za dużo tego a czasu nie ma.
Hahaha żeby kościół miał dowozić środki antykoncepcyjne biedakom, dobre sobie... to jest sprzeczne z nauką kościoła, najpierw się zastanów co piszesz.

Mailo91

Dobijasz mnie. Właśnie o tym mówię!

Araiser

Aha, to mam nauczkę ;d następnym razem przeczytam całość... tylko te Twoje zdanie mnie zirytowało ale było wyrwane z kontekstu z tego co widzę.

artur39

jesteś wielkim durniem i idiotą czubku. Jak Ci nie wstyd tak mówić o papieżu najlepszym, jakiego Polska mogła sobie tylko wymarzyć ! Jan Paweł II był obrońcą godności człowieka. Nawoływał do ludzkiego prawa moralności i chrześcijaństwa. Odwiedził w pielgrzymkach ponad 130 krajów. Rozumiał każdego człowieka. Był pierwszym papieżem , który był w rządzie ! Dalej mam Ci wypisywać ? Weź sie lecz człowieku ! Wczoraj była Jego beatyfikacja, niedługo będzie kanonizacja , więc się ogarnij i zajmij się sobą, anie będziesz takie głupoty wypisywać !

DiDi_RamBo

To każdy prawdziwy katolik powinien być w Rzymie! Byłeś?

Araiser

Araiser, czytaj ze zrozumieniem. DiDi_RamBo chyba nie pisał nic o Rzymie. Zaznaczył jedynie niektóre z wielu zasług papieża, których Ty po prostu nie chcesz przyjmować do wiadomości

q_ba87

To tylko ironia, spokojnie ;)

użytkownik usunięty
q_ba87

zainteresowanie filmowców jest raczej kasą ubogich intelektualnie owieczek :)

krzysztofkrzysztofkrzysz Daj już sobie spokój ! jak cie to nie interesuje to nie wypowiadaj się w temacie ! .Jesteś żałosny i tyle a jeśli coś cie boli to zachowaj to dla siebie bo twoich głupot nikt nie ma ochoty czytać!.Dla ciebie to nie był wielki człowiek a dla nas był i będzie a twoje zdanie nikogo nie interesuje.Nie ośmieszaj się... Pozdro

użytkownik usunięty
JasonV

a wiesz na czym polega dyskusja? więc się nie ośmieszaj :)

użytkownik usunięty
JasonV

poza tym, kto jest zainteresowany zdaniem kogoś kto ocenia och karol i jackass na 10?

ocenił(a) film na 8

za to Ty widzę, że wyszukujesz filmy których tematyka związana jest z papieżem, kościołem, wiarą i oceniasz na 1 (skoro jesteś taki anty to przypuszczam, że tego filmu jak i pozostałych nawet nie widziałeś, w szczególności, że ten premierę ma dzisiaj a już go zdążyłeś ocenić)... czyli strasznie poważne podejście, oceniać coś czego się nie widziało. W ogóle nie mogę pojąc napinaczy takich jak Ty, którzy mając coś w głębokim poważaniu próbują wcisnąć swoje poglądy innym na siłę nie tolerując tego co myślą, czują czy jak na forum piszą inni.
co do filmu jest dobry bo pokazuje właśnie Jana Pawła II jako człowieka i skupia się na jego typowo "ludzkich" a nie papieskich zachowaniach i skoro wszyscy są teraz tak bardzo przeciw tej postaci to chciałem tylko przypomnieć, że gdyby nie poparcie Wojtyły dla Solidarności kto wie czy byśmy dalej nie stali w kolejkach, żeby kupić coś na chleb za kartki.

użytkownik usunięty
puszka87

jak ty mnie dobrze znasz i wiesz że oceniam filmy nie oglądając ich, gratuluję przenikliwości. bardzo mnie to ubawiło. nie próbuję nikomu wciskac na siłę swoich poglądów, tylko uświadomic głupotę.

no łał, papież też był ludzki?! niesamowite.
no i akurat poparcie dla solidarności było słuszne z jego strony, i byłby głupcem gdyby jej nie popierał.

ocenił(a) film na 8

a obejrzałeś ? nie sądzę... ale co ja mogę przecież wiedzieć, co do Solidarności mógł poprzeć ale nie musiał i chociażby za to należy mu się szacunek bez względu na to kim był, zresztą nie będę więcej dyskutował bo Jana Pawła II szanuje się na całym świecie, tylko nie przez grupę ludzi w rodzinnym kraju, która na forach internetowych stara się usilnie zmieszać go z błotem, tylko dlatego, że powstał o nim kolejny film... na koniec tylko dodam, że możesz poniżej napisać co tylko chcesz bo ja więcej w tej dyskusji wypowiadać się nie będę, bez względu na to co tam się pojawi.

ocenił(a) film na 1

Krzysztof nie dyskutuj z tą nawiedzoną masą.Szkoda czasu.Mają wyprane mózgi przez czarnych.

użytkownik usunięty
artur39

tez chyba do tego wniosku doszedłem :)

Artur i Krzysztof - chętnie Was spytam, kim są Wasze autorytety? Która znana postać jest/była dla Was znacząca? I dlaczego nazywasz nas szarą masą? Czy to zwykła prowokacja?

użytkownik usunięty
q_ba87

nie mam autorytetu, zapatrywanie się na jedną osobę jest kompletnie głupie. jeden dokonał czegoś dobrego i to mi imponuje, inny cos innego. posiadanie autorytetu to głupota.
dla mnie większośc odkrywców, naukowców i innych którzy czegoś dokonali jest znacząca i to mi imponuje.

użytkownik usunięty
q_ba87

a co powiesz na tą epidemię hiv i leczenie jej bibliami oraz ukrywanie faktów molestowania przez księży przez naszego niesamowitego papieża?

użytkownik usunięty

a co do szarej masy, to jak inaczej można nazwac ludzi bez samoświadomości, ślepo wpatrzonych w ich niesamowitego papieża, wierzących w mitologię? jak dla mnie latający potwór spaghetti brzmi już bardziej sensownie i logicznie :)

Cóż, posługujesz się jedynie frazesami usłyszanymi gdzieś w mediach. Tuszowanie przypadków pedofilii rzeczywiście istniało, jednak zatajał je przede wszystkim obecny papież, a wcześniej przewodniczący Kongregacji do Spraw Wiary Ratzinger. Jeśli coś można zarzucić, to przede wszystkim obecnej ,,administracji". Leczenie Hiv Bibliami? No cóż, z tego co wiem, to ta choroba póki co jest nieuleczalna, więc nie wiem, co zarzucasz w tym momencie Kościołowi. Poczytaj sobie w każdym razie o wspaniałym przedsięwzięciu, jakim są misje. Buduje się w nich na przykład studnie, żeby lokalna ludność nie musiała codziennie chodzić po 10 km pieszo przez stepy w celu czerpania wody. Zakłada się w nich szkoły, często jedyne w promieniu 100 km, co wynika z braku wsparcia innych organizacji (głównie rządowych), które są teoretycznie za to odpowiedzialne. Na misjach tych jest również dostęp do medycyny, co znacznie wpływa na zmniejszenie liczby zachorować na malarię i inne tropikalne choroby. Tego już nie zauważasz albo udajesz, że nie widzisz?
właśnie to mnie najbardziej irytuje, uczepienie się za wszelką cenę tej pedofilii w Kościele, która istnieje przecież również wśród lekarzy, nauczycieli, pedagogów i wielu innych grup, i zamykanie oczu na wszystko inne.
Wiesz co, polece Ci moze zatem obejrzenie filmu, ktory tak komentujemy. Ja sie wybieram w przyszlym tygodniu, wiec wtedy bedzie mozna skonfrontowac opinie.

użytkownik usunięty
q_ba87

cóż, nie potrafisz obiektywnie patrzec na sprawę, z góry jego osiągnięcia są dla Ciebie czymś niezwykłym. a co się głównie robi na misjach poza pomocą? szerzy wiarę w głupoty. leczenie hiv bibliami? nie słuszniej było dac gumki? którym tak się przeciwstawiali? hm?

jedyną zasługą jaką wojtyła zrobił to użycie swojej pozycji do pokazania światu problemu komunizmu w polsce. ludzie głównie w polsce uważają go za kogoś niesamowitego, dla wielu na zachodzie nie był on nikim nadzwyczajnym. polscy chrześcijanie jarali sie tym że przyjeżdzał do naszego kraju jako papież, no i co w tym takiego dziwnego? jarają się tym że czasem zażartował. no faktycznie łał.
polityka karola była bardzo konserwatywna i nie pozwoliła przejśc wielu ciekawym i pozytecznym pomysłom, także nie był to taki neisamowity papież jak wam się wydaje.

użytkownik usunięty

a konkordat w który nas wpakował? i w który idą miliony złotych na marne. no, jest go za co chwalic.

krzysztofkrzysztofkrzysz - To co ja oceniam i co mi się podoba to moja sprawa o gustach się nie dyskutuje.A ty tu wypisujesz tylko po to żeby prowokować ludzi.My wiemy jak ważnym,dobrym człowiekiem był Karol Wojtyła i ile dla nas znaczył a te twoje posty to tylko marna prowokacja i bzdury.Jeśli będziesz dalej w mojej obecności wypisywał takie głupoty to będziesz miał zablokowane konto więc milcz i nie wypowiadaj się w temacie.

użytkownik usunięty
JasonV

no własnie, że dyskutuje się o gustach. nie pisze tego żeby prowokowac, tylko żebyc coś uświadomic, ale widzę, że rycerze karola nie mają otwartych umysłów i nie da się z wami porozmawiac. czemu niby mam się nie wypowiadac? to mogą się wypowiadac tylko ludzie którzy mają pozytywne opinie o czymś? no i na jakiej podstawie i jak miałbyś mi zablokowac konto?;d

użytkownik usunięty

widzisz, ty mówisz że to co oceniasz to sprawa gustu, więc czemu nie możesz zrozumiec tego że ja oceniam karola inaczej niż ty? przecież jak ładnie powiedziałeś o gustach sie nie dyskutuje. takie to rozmowy są z wami.

Krzysztof, człowieku, jak Ty się mylisz! Papież był uznawany tylko w Polsce? To dlaczego w ateistycznej Francji pod wieżą Eiffla gromadziły się zawsze setki tysięcy ludzi? Dlaczego w USA, w której istnieje tak wiele kościołów, i w których się drwi z Watykanu, sytuacja była podobna? Dlaczego papież był przyjmowany z honorami przez setki głów państw? Dlaczego na jego pogrzebie było wielu przywódców? Dlaczego jego pomniki stoją na całym świecie, nawet w Hawanie? Obudź się człowieku. Zakaz gumek Ci nie pasuje? To sam jedź do Afryki i pomagaj ubogim a przestań krytykować pomoc Kościoła, której nie da się zmierzyć.

użytkownik usunięty
q_ba87

tylko w polsce na taką skalę był wynoszony pod niebiosa.

Częściowo się zgodzę: nie ma się w końcu czemu dziwić. Papieżem został bowiem ktoś kraju komunistycznego, i po raz pierwszy od stuleci ktoś inny niż Włoch. Ale szacunkiem cieszył się na całym świecie jak żaden inny papież, o czym świadczył tłumy przybywające na msze z nim (na każdym kontynencie).

użytkownik usunięty
q_ba87

http://www.filmweb.pl/film/Karol+-+papież%2C+który+pozostał+człowiekiem-2006-249 570/discussion/JAN+PAWEŁ+II+-+27+LAT+NIECHLUBNEJ+PREZYDENTURY+WATYKAŃSKIEJ,13295 45 bardzo słusznie i na temat opisane wszystko

O, to to! Konkordat pieprzony. Oddajcie mi mój 1,04% dochodu! Tak to kochany papież i kościół okrada/ł mnie i rzeszę innych osób. I do tego jawnie. I dlatego posługujemy się frazesami.

Araiser

Nie rozumiem, w jaki sposob konkordat spowodowal okradanie. W Polsce nie ma, jak np w Niemczech czy Szwecji, podatku na Kosciol.
Szkoda, ze w niektorych jest tak wielka nienawisc do Kosciola. no ale trudno, nic sie z tym chyba nie da zrobic

q_ba87

Czy Ty udajesz debila czy nim jesteś? Napisałem wyraźnie o 1,04% podatku, który idzie na kościół z kieszeni każdego podatnika. Wpisz w Google 1,04% - tyle wystarczy - a dowiesz się czegoś nowego.

Araiser

Araiser, dobrze, że już na wstępie poprzez swoje chamske odzywki udowodniłeś, kim jesteś i że nie warto z Tobą dyskutować.
Ostatnie, co mam Ci do powiedzenia - szukałem rzekomego 1,04% podatku i nie znalezłem żadnego wiarygodnego źródła, jedynie kilka forów, w tym jedno wyraźnie antyklerykalne. Dostep do jednego artykulu, ktory wydaje sie na temat, kosztuje niestety 5 zł poprzez wysłanie smsa, a aż tak spragniony tej informacji nie jestem. Gdyby to był prawdziwy podatek, to chyba byłaby to sprawa bardziej nagłośniona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones