PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838708}

El Camino: Film "Breaking Bad"

El Camino: A Breaking Bad Movie
6,5 53 779
ocen
6,5 10 1 53779
6,5 20
ocen krytyków
El Camino: Film "Breaking Bad"
powrót do forum filmu El Camino: Film "Breaking Bad"

Na główne pytanie o dalsze losy bohatera nadal brakuje odpowiedzi po obejrzeniu filmu. Czyżby "El Camino" miał być tylko początkiem nowej produkcji o losach Jessego, łączącego dwa seriale?
Jeżeli chodzi o zachowanie Pinkmana w filmie to mam mocno mieszane uczucia.
Stary Jesse mając spluwę w dłoni raczej nie wahałby się uciec. Przecież w ostatnim odcinku serialu przy najbliższej okazji zabija Todda, a wcześniej mógł i nie chciał, nie mógł mając najlepszą okazję ever? :/
Motyw powrotu do spawacza kompletnie dla mnie niezrozumiały, zemsta? Tylko za co? Ten facet tak naprawdę nic Jessemu nie zrobił, a wręcz oddał mu kilkaset tysięcy! Poza tym pieniądze (1800) mógł ukraść rodzinie - przecież i tak ukradł im spluwy. Potrzebna była ta akcja?
Plusy to oczywiście końcówka z Walterem.
Jego słowa mówiące o tym, że Jesse zrobił coś wielkiego już w młodym wieku odebrałem jako rozmowę dwóch aktorów rozmawiających o BB.
Całość mimo wszystko nie podsumowałby jako niedosyt, bo tak naprawdę co musiałoby sie wydarzyć podczas tych 2 h, żeby fan BB był zaspokojony?
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
dawacsiano

Też właśnie sądziłem, że okradnie rodziców. Teoretycznie powinni mieć taką sumę pieniędzy w mieszkaniu, ale kto tam ich wie.
Zupełnie nie przeszkadza mi zachowanie Jessiego. Właśnie film ma pokazać jego przemianę. Kiedyś stronił od przemocy, teraz po licznych przejściach nie boi się jej, nie obchodzi go już dłużej los obcych mu ludzi. Dość już wycierpiał i nie zamierza dłużej być popychadłem.

Z tą wcześniejszą akcją kiedy mógł zabić Todda, zawahał się, bo jak się domyślam, nie miał pewności, że reszta gangu go nie znajdzie i nie zabije tego dzieciaka, na którym Jessiemu wciąż zależało.

Mam nadzieję, że w Better Call Saul pojawi się w nowym sezonie Pinkman. W końcu wciąż nie wiemy kto rozpoznał Saula w nowej tożsamości. Czyżby to był Pinkman? Zakończenie El Camino zdaje się potwierdzać, że obydwoje zostali wysłani do Alaski. Bardzo prawdopodobne, że się spotkają. Kto wie. Z tego powodu czuję niedosyt i czekam na więcej w nowym sezonie Better Call Saul.

The_Sider

Saul Goodman jest w Nebrasce a z tego co wiem to jest duży kawał drogi od Alaski
Jak dla mnie ciekawe było by wplątanie w fabułę filmu Kim Wexler, co by spoiło te dwie produkcje

ocenił(a) film na 6
Mateo_34

W sumie nie byłem pewien czy jest to samo miejsce, ale jak zobaczyłem zimowe klimaty to od razu skojarzyłem z Saulem. No cóż, szkoda, liczyłem, że to połączą w Better Call Saul, a teraz się robię jeszcze bardziej rozczarowany.. :|

ocenił(a) film na 8
The_Sider

Zawahał się zabić Todda, bo zobaczył jak się spasł. Wyliczył, że 10 naboi w magazynku nie wystarczy na powalenie takiego wieloryba.

ocenił(a) film na 6
yaceek

Ohohoho na spasionego Todda (z przyszłości ;)) to strzelba by dopiero wystarczyła.

ocenił(a) film na 6
The_Sider

Mieli pewnie znacznie więcej. Pamiętasz jak przeprowadzali renowację domu - wspominali, że władowali około 300-400 tysięcy (mówili o połowie wartości), tak więc z 1800 nie byłoby problemu.

dawacsiano

No przecież chciał okraść rodziców, ale w sejfie zamiast pieniędzy znalazł tylko broń.
Przecież nie chciał zabić tego spawacza, potrzebował tylko $1800, to oni chcieli walczyć.
Todda pewnie nie zabił, bo myślał, że Jack i reszta gangu zabiją Brocka. Pod koniec BB tego problemu już nie było, bo reszta gangu była martwa.

ocenił(a) film na 7
donmaslanoz14

Nie okradl ich bo nie chcial okradac wlasnych rodzicow. Rozmyslil sie co mialo pokazac jego przemiane.

ocenił(a) film na 5
dawacsiano

To, że nie chciał okraść rodziców to akurat pasowałby do obecnego Jessego.

andand22

Na Boga, jak można tego nie zrozumieć z filmu? Sprytnie wysłał rodziców z domu bo wie że nie może na nich liczyć, chciał ich orkasc ale znalazł pistolety. Pewnie okradal brata a nie rodzinę. Brat widocznie zszedł na złą drogę skoro skrywa takie rzeczy w sejfie.

ocenił(a) film na 10
BUNCH

Jego brat na tamten moment miał z 15 lat wiec ciężko aby miał swój sejf a tym bardziej w tajemnicy rodziców wiec jeśli szukasz kogoś kto nie zrozumiał wątku, to nie szukaj za daleko ;)

ocenił(a) film na 5
BUNCH

W filmie nie masz powiedziane, że spodziewał się w tym sejfie pieniędzy.

dawacsiano

Chodzi o honor. A Pinkman go miał. Czego tu nie rozumieć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones