PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021991}
5,4 2 586
ocen
5,4 10 1 2586
4,0 15
ocen krytyków
Czerwone maki
powrót do forum filmu Czerwone maki

Fatalny i żenujący "film". Praktycznie całość narracji to wątek tego szczyla i sanitariuszki. Drewniane aktorstwo, sceny batalistyczne to jakiś żart.

30 statystów, dwa czołgi i kilkanaście jeepów i ciężarówek. Ale największą zbrodnią jest brak sceny z hejnałem i zawieszaniem flagi. Zabrakło czasu bo widz musiał męczyć się z Nickolasem Przygodą i jego wyobcowaniem przez Niemców. Żałuję, że nie zginął w tym schronie i tylko stracił oko.

Twórcy liczą na to, że pójdą szkoły i jakaś kasa wpadnie. Powinni zwrócić dofinansowanie z PISF.

michalszafran

33 mln wydane -bilans się zgadza

ocenił(a) film na 6
michalszafran

Aż tak ostro bym nie oceniał. Wreszcie pojawia się w polskim kinie wojennym trup, bród, smród i ubóstwo wojny a nie tylko piękne "ginięcie za ojczyznę". Ale fakt bohater główny to postać mało wiarygodna i ten wątek miłosny dość żałosny. Dziewczyna zaczyna go doceniać dopiero jak stracił oko. Na plus jego wcześniejsza postawa wobec brata i dziewczyny, negująca tak wielką ofiarę w imię bardzo nierealnego celu Polaków.

ocenił(a) film na 5
michla26

Biorąc pod uwagę, jakim pobojowiskiem pełnym trupów w chwili naszego ataku były wzgórza wokół klasztoru, to ten film wygląda jakby był sterylny. U Wańkowicza można wyczytać o tym, jak tam strasznie gniły trupy, żołnierze nie mieli wody, amunicji, pomocy medycznej. A tutaj pierdu pierdu. Więc jeśli oceniasz to w kategorii Wreszcie, to z nasze kino wojenne jest w jeszcze większej dupie

ocenił(a) film na 6
mistrzyoda87

No tu się zgadzam, że jeszcze nam sporo brakuje. Ale z drugiej strony oglądając Kompanię Braci czy w szczególności Pacyfik już też miałem przesyt rozkładających się trupów, błota i głodu. Dla mnie są już jaskółki normalności, ale jak napisałem w innym poście jeszcze za dużo " białorycerzenia".

michla26

Są jaskółki normalności, ale akurat ten film nią nie jest. Ten film cofa nas do lat 90 tych, ewentualnie wczesnych 2000. Beznadziejny jest praktycznie pod każdym względem realizacyjnym. Mieć taki budżet i takie lokacje i walić prawie wszystko na zbliżeniach = lol.

ocenił(a) film na 2
michalszafran

Moja ocena 2/10, czyli lebioda, paździerz i złość, że znów tak jest.

ocenił(a) film na 2
tkostek

W sumie rola Żurawskiego i Topy uratowała ten "film".

ocenił(a) film na 4
michalszafran

Lichota też w porządku, a Topa to tylko kilka ujęć :P

ocenił(a) film na 3
michalszafran

nie uratowali. Starali się, ale jeśli nie ma scenariusza, to i Herkules d...

tkostek

Polskie kino jest jak polska reprezentacja…

ocenił(a) film na 3
michalszafran

Pełna zgoda! Niech zwrócą niemoty pieniądze!

ocenił(a) film na 7
michalszafran

Ale pod Monte Cassino nie atakowano szeroką ławą czołgami, tylko plutonami po 3 czołgi.

ocenił(a) film na 2
husar49

Obejrzyj ten "film" to zobaczysz jak to wygląda. Żenująco. Wańkowicz przewraca się w grobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones