PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021991}
5,4 2 586
ocen
5,4 10 1 2586
4,0 15
ocen krytyków
Czerwone maki
powrót do forum filmu Czerwone maki

Obejrzałem w kinie "Czerwone maki" i pomimo kilku jego minusów jestem zadowolony. Czuć rozmach tej produkcji, ale oczywiście dostrzegam też niedociągnięcia i ograniczenia budżetowe. Na plus zdjęcia, muzyka oraz... sceny batalistyczne, które wbrew krytycznym opiniom na Filmwebie wcale nie są złe. Pierwszy atak na wzgórze (odbywający się w porze nocnej) zrobił na mnie wrażenie. Czułem powagę sytuacji, determinację i strach polskich żołnierzy. Reszta scen też ciekawa. Sceny trochę przypominały mi historyczne zdjęcia z 1944 roku, kiedy to Polacy walczyli pod Monte Cassino. Natomiast do minusów zaliczyłbym naciągany i raczej zbędny wątek miłosny + teatralne aktorstwo niektórych. Do tego komputerowy miś Wojtek - niestety słabo, ale jak się przywyknie do tego widoku, to nawet ujdzie w tłumie. No i wreszcie brak ukazania wnętrza klasztoru i tego co alianci zastali w środku - każdy, kto czytał książki o walkach pod MC dowie się, że były tam stosy gnijących zwłok niemieckich żołnierzy. Wątek miłosny zastąpiłbym większą ilością faktów historycznych, a tym samym większą dramaturgią... No cóż, wyszło jak wyszło i w ostatecznym rozrachunku mamy dobry film wojenny, ale niewybitny. Jest dobrze, mogło być lepiej. Pomimo wad polecam obejrzeć w kinie. Ja wyszedłem zadowolony.

olson80

Niestety, ale tutaj, na tym portalu brakuje ludzi zdrowego rozsądku. Od lat widać, że o odbiorze filmu decydują albo na maksa upolitycznieni tzw. "krytycy", którzy mierzą zawartość "cukru w cukrze", czyli sprawdzają, czy film przekazuje "progresywne treści" i jeśli nie, albo za mało, to od razu jest skreślany. Drugą grupą są hordy ruSSkich trolli i masy pożytecznych idiotów, którzy przekazując narrację Kremla, będą podważać i jątrzyć w każdym aspekcie polskiej historii, który stawia Polskę blisko zachodnich aliantów. Przydałby się jakiś kumaty, zdroworozsądkowy recenzent na tym portalu. Poza tym ktoś, kto odsieje ruSSkie trolle. Inaczej próżno będzie tutaj oczekiwać obiektywnych ocen sztuki filmowej. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
Flashlight_Beam

Przyznaję, że zaskoczyła mnie ta nagonka na "Czerwone maki" i cieszę się, że obejrzałem w kinie i mogłem samodzielnie ocenić. Pewna grupa ludzi musiała wykazać się naprawdę złą wolą, żeby wyżywać się na tym filmie. Wniosek - nigdy nie sugerować się recenzjami. Na film o tematyce walk o Monte Cassino czekałem wiele lat. Nie jest to arcydzieło, ale spokojnie można pokazywać za granicą bez wstydu i zażenowania. Powiem więcej - zwiastun filmu nie nastawił mnie optymistycznie do tej produkcji. Był marketingowo i wizualnie słaby, więc idąc na film nie liczyłem na "Szeregowca Ryana", raczej oczekiwałem niskobudżetowej produkcji... I jestem pozytywnie zaskoczony. Dostałem piękny, patriotyczny film nakręcony z rozmachem. Chyba o to chodziło...Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2
Flashlight_Beam

Krytyka słabego filmu i człowiek zostaje onucą? Dawno nie czytałem tak wielkiej głupoty. Polecam lekarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones